İMİB, Türkiye İnovasyon Haftası’na renk katacak

Tasarımın inovasyonda önemli bir faktör olduğuna inanan İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), gerçekleştireceği sergi ile Türkiye İnovasyon Haftası’na renk katacak

İMİB, Türkiye İnovasyon Haftası’na renk katacak

27 Kasım 2013 / emlakwebtv
İnovasyonun önemini anlatmak ve inovatif çalışmaları desteklemek amacıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından hayata geçirilen Türkiye İnovasyon Haftası, 28-30 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Türk doğal taşının uluslararası arenada markalaşması ve tasarıma yönelik yaptığı çalışmalarla dikkat çeken İMİB düzenlediği sergi ile İnovasyon Haftası’nı renklendirecek.

Sergi, İnovasyon Haftası boyunca ziyaretçilerle buluşacak
Tasarım, yorum ve bakış açısından oluşan perspektifle doğal taşı hayata katan eserlerden oluşan sergi, Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleşecek İnovasyon Haftası boyunca ziyaretçilerle buluşacak. Etkinlikte 2013 Milano Tasarım Haftası İMİB Türk Doğal Taş Sergisi’nde sunulan Dice Kayek’in “Nebula” isimli eseri ile birlikte İMİB’in düzenlediği ‘Taşı Yaşatan Tasarımlar’ yarışmasında dereceye giren profesyoneller ve öğrenciler için iki ayrı kategoriden oluşan toplam 6 eser sergilenecek.

Türkiye İnovasyon Haftası’nda, tasarımda mükemmelliği arayanların beğenisine sunulacak olan Nebula’nın ana malzemesini Türk banyo kültüründe çok eski çağlardan beri önemli yer edinen mermer oluşturuyor. Türk hamamının bir arınma, yenilenme, içe dönüş ve iç huzur mekânı olduğuna vurgu yapan eser, aynı zamanda malzemenin ruhani özelliklerine yapılan bir keşif niteliğine de taşımakta…

Sergi, ziyaretçileri maneviyatla buluşturacak zihinsel bir yolculuğa da davet edecek
İzleyenlerin estetik ve sanat zevklerine seslenen bu özel çalışmalar, bir yandan mermerin ve doğal taşların dokunma ve görme hissine yönelik karakterini açığa çıkartırken diğer yandan ziyaretçileri maneviyatla buluşturacak zihinsel bir yolculuğa da davet edecek.