İmparatorluğun mimari dehası ve Sinan Atlası

Türk ve dünya mimarlık tarihinin en önemli isimlerinden biri olarak kabul edilen, İmparatorluğun Mimari Dehası Mimar Sinan'ın kendi yazılarını da içeren "Sinan Atlası" Sinpaş'ın katkılarıyla yayına hazırlandı.

İmparatorluğun mimari dehası ve Sinan Atlası

Türk ve dünya mimarlık tarihinin en büyük isimlerinden Mimar Sinan'ın kendi yazdığı 477 eserinin içinde yer aldığı Sinan Atlası, Sinpaş Holding'in katkılarıyla yayına hazırlandı. Proje koordinatörlüğünü Mustafa Aksay'ın, metin yazarlığını ise Prof. Dr. Suphi Saatçi'nin üstlendiği eser, Mimar Sinan Üniversitesi uluslararası akademik sertifikasyonu ile tamamlandı. Dev projeye Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Prof. Dr. Yalçın Karayagız da katkı sundu.

 

İmparatorluğun mimari dehası ve Sinan Atlası

 

Mimarlık tarihinin en büyük ismi
Bugüne dek yayınlanan Mimar Sinan kitaplarından farklı bir özellik taşıyan Mimar Sinan Atlası'nın bünyesinde Mimar Sinan'ın tamamlayamadığı otobiyografik bir eser de bulunuyor. Otobiyografik yaklaşımın ön plana çıktığı eserde, Mimar Sinan'ın kendi risaleleri, Sinan'ın anlatımlarından oluşan ve Mustafa Sai'nin kaleme aldığı bir eser de yer alıyor. Sinan Atlası'nda Mimar Sinan'ın imzasını taşıyan 477 eser, mimari özellikler, yapım yılı gibi konular da ayrıntılarıyla değerlendiriliyor. 

Muhteşem eserlerin kaynağı?
Söz konusu 477 eser arasında, Türk ve dünya coğrafyalarında yaşam bulan eserlerin Mimar Sinan'ın hatıralarında yer alan karşılığına da yer veriliyor. Sinpaş Holding'in katkılarıyla 480 sayfalık prestij kitabı olarak hazırlanan Sinan Atlası, "Sinpaş Holding Yapı Kültürü Yayınları" tarafından yayınlandı. 

 

İmparatorluğun mimari dehası ve Sinan Atlası

 

Sinpaş Holding'in daha önce de Tarihte Hasköy, Lüks Kataloğu, Yeni Tüketici, İyi Şirket, Yeni Liderlik, Rekabet Avantajının Sonu, Pazarlama 3.0, Harward Business School'de Size Ne Öğretirler, Mutluluk Üzerine Çeşitlemeler, Geleceği İnşa Edecek Beş Zihin gibi kitapları yayınlanmıştı. 

Firma Bilgisi: sinpaş holding