İmpo İmar'dan yeni proje

İmpo İmar İzmir Seferihisar Doğanbey Termal Turizm Merkezi Tevsii Gümüldür Kesimi Nazım imar planı ve Uygulama İmar Planını yapmaya başladı

İmpo İmar'dan yeni proje

28 Haziran 2014/Emlakwebtv
Bugüne kadar 20 bin hektar alanın imar planı yapımı ve denetimini gerçekleştirmiş olan İmpo İmar, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizm merkezi ilan edilmiş olan, İzmir Seferihisar Doğanbey Termal Turizm Merkezi Tevsii Gümüldür Kesimi Nazım imar planı ve Uygulama İmar Planını yapmaya başladı.

Yaklaşık bir ay önce Erzincan Refahiye ve Edirne Beğendik ilçelerinin imar planlaması işine başlayan İmpo İmar planlama ekibi, bu defa da İzmir Menderes’i turizm merkezi yapacak yeni planlamalar için kolları sıvadı. Sözkonusu imar planları 615 hektarlık alanı kapsıyor. Bölgenin 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı hazırlanıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren İmpo İmar Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz, amaçlarının kıyıda hem termal turizmi, hem de kıyı turizmini canlandırarak dört mevsim insanları turizme teşvik edecek bir planlamayı ortaya koymak olduğunu söyledi. Hüseyin Oflaz, Menderes Gümüldür’ün turizmden eksik kalmış bir bölge olduğuna dikkati çekerek, şimdi yeni planlamayla bu eksiğin giderilmesine çalışacaklarını, bu doğrultuda İmpo İmar ekiplerinin geçen hafta saha çalışmalarının başladığını açıkladı.

İmpo İmar Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz, saha tespit çalışmalarının bittiğini belirterek, 1/25000 ölçekli Çevre Düzeni planı baz alınarak plan çalışmalarının yürütüleceğini söyledi.

Proje Bilgisi: Yeni Proje