İmpo İmar Ekipleri Refahiye ve Beğendik’ te sahaya çıktı

Bugüne kadar 20 bin hektar alanın imar planı ve imar denetimini gerçekleştiren İmpo İmar, halen 6 ilçenin daha imar planlarını gerçekleştiriyor

İmpo İmar Ekipleri Refahiye ve Beğendik’ te sahaya çıktı

10 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
Erzincan Refahiye ve Edirne Beğendik ilçelerinin imar planlaması İmpo İmar şirketine emanet edildi. 20 yıldır Türkiye’nin geleceğine imza atan İmpo İmar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı İller Bankası A.Ş. ’nın Erzincan Refahiye ve Edirne Beğendik ilçelerine ilişkin ilave ve revizyon imar planı yapımı işi ihalelerini kazandı.

Bugüne kadar 20 bin hektar alanın imar planı ve imar denetimini gerçekleştiren İmpo İmar, halen Refahiye ve Beğendik haricinde 6 ilçenin daha imar planlarını hazırlıyor.

Erzincan ili Refahiye ilçesinin yaklaşık 510 hektarlık alanını ve Edirne ili Beğendik ilçesinin yaklaşık 320 hektarlık alanını kapsayan ilave ve revizyon imar planı yapımı işleri gereğince İmpo İmar ekibi, iki ilçenin 1/5000 nazım imar planı ve 1/1000 uygulama imar planlarını hazırlayacak.

Kentlerin Kalitesini Yükselten Planlara İmza Atıyor
İhaleler hakkında bilgi veren İmpo İmar kurucusu Hüseyin Oflaz, Erzincan’ın saha tespit çalışmalarını bitirmekle birlikte, analiz ve planlama çalışmalarının devam ettiğini belirtirken, Edirne Beğendik’in arazi çalışmalarının ise gelecek hafta başlayacağını açıkladı. 1996 yılından bugüne kadar birçok yerde kent bütününe ilişkin imar planları yaptıklarını hatırlatan Hüseyin Oflaz, “Kent kalitesini yükselten toplumlar, daha mutlu, daha gelişmiş nesiller yetiştirebilmekte, bu da o toplumun bir bütün olarak ileriye gidebilmesine imkan vermektedir. İmpo İmar olarak, biz bu sorumluluğun farkındayız” dedi. Hüseyin Oflaz, ayrıca her iki ilçenin de 20-25 yıl sonraki halini hazırlayacak planlama çalışmalarında yer almaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. İmpo İmar şirketi halen, Refahiye ve Beğendik ilçeleri haricinde Türkiye’de 6 ilçenin daha imar planlama çalışmalarını sürdürüyor.