İnanç Kabadayı'dan İstanbul'un yatırımlık bölgeleri

İnanç Kabadayı, Basın Ekspres, Kağıthane ve Kartal’ın bir altın üçgen oluşturduğunu ve bu üçgenin içinde kalan bölgelerin yatırımcısına her zaman kazandıracağını söyledi

İnanç Kabadayı'dan İstanbul'un yatırımlık bölgeleri

İnanç Kabadayı, İstanbul’un altın üçgeni olarak tanımlanan Basın Ekspres, Kağıthane ve Kartal noktalarının içinde kalan bölgelerin yatırımcısına hiçbir zaman kaybettirmeyeceğini belirtti. Bu bölgelerdeki ev fiyatlarının her zaman yükseleceğini ifade etti.

‘Kemerburgaz ve Göktürk’ün geleceği parlak’

Kabadayı, “3. Havalimanı ve 3. Boğaz Köprüsü açıldığında Basın Ekspres İstanbul’un kapı girişi olacak. Ve Kağıthane, Kemerburgaz ve Göktürk hattı çok gelişecek. Özellikle 3. Havalimanı’nın bu hatta etkisi çok olacak” dedi.  

İSTANBUL’UN GİZLİ HAZİNESİ: YENİSAHRA

İnanç Kabadayı, Ataşehir’in Yenisahra Mahallesi’ni bu sözlerle tanımladı. Bölgenin önümüzdeki yıllarda İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri olacağına dikkat çekti. Kabadayı, “5 sene içinde Anadolu yakasının merkezi bir noktası olacağı konusunda hiç şüphem yok. Bölgede yatırımcı için ciddi fırsatlar var” dedi.

Kentsel dönüşüm bölgesi olan Yenisahra, ulaşım açısından oldukça rahat. Bölge, E-5, İstanbul Finans Merkezi ve metronun tam ortasında yer alıyor.

YENİ EVLER GELİYOR

Ege Yapı, 2016’da toplam 2 milyar lira değerinde 6 proje inşa edecek. Şirketin yeni evleri; Kağıthane, Çekmeköy, Maslak, Beylerbeyi, Beyoğlu ve Yedikule’de olacak. Konut, ofis ve mağazalardan oluşacak Kağıthane projesi bahar aylarında satışa çıkacak. Şirket Çekmeköy’de Casper ortaklığıyla villalar inşa edecek. Beylerbeyi’ndeki ofis projesinde de inşaat sürüyor. Ege Yapı ayrıca Yenisahra ve Üsküdar’da kentsel dönüşüm yapacak.

İNANÇ KABADAYI KİMDİR?

1974 İstanbul doğumlu İnanç Kabadayı, Kadıköy Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’ni bitirdi. Çalışma alanı hep inşaat olan Kabadayı, 2000’de Ege Yapı Group’u kurdu. İnşaata büyük bir sevdayla bağlı olduğunu söyleyen İnanç Kabadayı, evli ve 2 çocuk babası.

İNANÇ KABADAYI EV ALMANIN KOLAY YOLUNU AÇIKLIYOR:   

Yüksek seyreden konut kredisi faiz oranlarına değinen İnanç Kabadayı, “Düşmesini istiyoruz. Gerçi biz kampanyalarımızla tüketiciyi destekliyoruz” dedi. Kabadayı’ya göre vade sürelerinin 20-30 yıla kadar uzatılması gerekiyor. Vadeler uzatılıp, oranlar aşağı çekilirse tüketicinin yükünün hafifleyeceğini düşünüyor.

KONUT ALACAKLARA ALTIN ÖNERİ

FIRSATI KAÇIRMAYIN!

İnanç Kabadayı, konut alacakların yüzde 1 KDV’li evleri kaçırmamaları gerektiğini vurgulayarak, “Bu evler alıcılar için büyük fırsat. Aksi halde ceplerinden yüzde 17’lik ek maliyet çıkar” dedi. Ayrıca ev alırken noter satış vaadinin mutlaka yapılması gerektiğini söyledi.  

EGE YAPI EVLERİ’NDEN ALAN NE KADAR KAZANDI?

Ege Yapı’nın Bağcılar’daki Batışehir Evleri 2011’de satışa çıktı. Evler, o tarihten bu yana alıcılarına 2.5 kat kazandırdı. Nitekim Batışehir, Forbes Dergisi’nin 2014’teki araştırmasına göre ‘Getiri Potansiyeli En Yüksek Proje’ seçildi. Şirketin Pega Kartal Evleri ise 2013’ten bu yana yüzde 75 prim yaptı. Gerek Batışehir’de gerek Pega Kartal’da ev satışları sürüyor.