İncek Life Konutları masaya yatırılıyor

Her ay yapılmakta olan “Ankara’yı Değiştiren Projeler Forumları” bu ay mimar Mehpare Evrenol’un imzasını taşıyan İncek Life Konutları ile devam ediyor

İncek Life Konutları masaya yatırılıyor

17 Nisan 2013 / emlakwebtv
TSMD -  SERANİT Yapı Grubu ortak işbirliğiyle 2013 Ocak ayında başlatılan, her ay bir güncel proje, tasarımcısı, işvereni, yatırımcısı, yüklenicisi, işletmeci/ pazarlamacısı ve  ilgili tüm tarafları ile sunulan ve tartışılan Ankara’yı Değiştiren Projeler 10/10 forumlarında bu ay İncek Life Konutları masaya yatırılıyor.
 “Şehir İçinde Şehir Konutlar” temalı forumda "İncek Life Konutları" projesi mimar Mehpare Evrenol’un da konuşmacı olarak yer alacak.

19 Nisan Cuma günü Mimarlık Merkezi’nde Saat 18:30’’da TSMD Yönetim Kurulu Başkanı Yeşim Hatırlı’nın açılış konuşması ile başlayacak olan forumda, plancı, mimar ve yatırımcı gözüyle "İncek Life Konutları" değerlendirilecek. 

Ayrıca proje sunumunda, şehir içi ve şehir dışı büyük ölçekli konut tasarımlarını, konut yerleşimlerinin değişen ölçeğini, konut kavramının değişkenleri ve girdileri tartışılacak.
Her ay farklı projelerin değerlendirildiği forumlar, tüm mimarlık ve sektör paydaşlarını sağlıklı bir diyalog ve eleştiri ortamı için bir araya getirmeyi, mimarlık öğrencileri ve meslek pratiğinin yeni katılımcıları için, mesleki karar, üretim ve süreçlere dair tüm aşamalar, sorunlar ve çözümlerin tarafların ağzından dinlenebileceği paylaşımcı bir ortam sunmayı amaçlıyor.

Mehpare Evrenol-Mimarlar Workshop
İzmir'de doğan Mehpare Evrenol ilköğrenimini Ankara Koleji, Orta Öğrenimini İzmir Amerikan Koleji'nde tamamladı. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Mimarlık Bölümünden 1977'de mezun oldu. 1982'ye kadar aynı kurumda, şehircilik kürsüsünde asistan olarak görev yaptı. Prof. Mehmet Çubuk ile doktora çalışması yürüttü ve birlikte "Güzel Sanatlar Üniversitesi Modeli" isimli çalışmayı yayımladılar. 1982-1990 yılları arasında Mimarlar A.Ş. 'de projeci olarak çalıştı. Evrenol 1990 yıllında Alp Evrenol ile birlikte kurduğu Workshop Mimarlar Ltd. Şti.’nde mimari ve iç mimari projelerin tasarımcısı ve yürütücüsü olarak çalışmaktadır.
Mimarlar-Workshop, kültürel mirasın kazandırdığı mimari değerleri koruyup yeniden yorumlayan; sosyoloji, psikoloji, sanat, bilim ve teknik gibi düşün ve üretim alanlarını bir potada eriten bir mimarlık ofisidir. Projelerinde özellikle kent kültürünün gelişmesine katkıda bulunan, yapılı çevrenin doğa ile olan ilişkisini önemseyen; deneyimli ve genç ekibiyle “atölye” anlayışında büyük ölçekli projeler üreten bir yaklaşım benimsemiştir. Mimarlar Workshop’ta projeler mimarlardan, iİlüstratörlerden, kent plancılarından ve peyzaj mimarlarından oluşan bir ekiple geliştirilmektedir.

Proje Bilgisi: Incek Life