İncirli-Söğütlüçeşme metro hattı ne zaman açılacak?

Fizibilite etüdü hazırlamak amacıyla 20 Ağustos’ta ihalesi yapılacak İncirli Söğütlüçeşme metro hattı ne zaman açılacak? İşte yanıtı.

İncirli-Söğütlüçeşme metro hattı ne zaman açılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından fizibilite etüdü hazırlamak için ihale ilanının yayınlandığı ve 20 Ağustos 2014’te ihalesi gerçekleştirilecek İncirli Söğütlüçeşme metro projesinin etüt çalışmalarının 2015’te tamamlanması hedefleniyor. İstanbul Boğazı’nın altından geçerek iki kıtayı birbirine bağlayacak hattın toplam uzunluğu ise 28 kilometre olacak.

Peki fizibilite çalışmalarına başlanacak İncirli Söğütlüçeşme metro hattı ne zaman açılacak? Söz konusu projenin 2023 yılına kadar tamamlanması planlanıyor. Tamamlandığında Kuruçeşme ile Beylerbeyi’ni denizin altından birbirine bağlayacak projede toplam 15 istasyon yer alacak.

9 ilçeden geçecek

İncirli Söğütlüçeşme metrosu Bahçelievler, Güngören, Zeytinburnu, Eyüp, Beyoğlu, Kağıthane, Beşiktaş, Üsküdar ve Kadıköy olmak üzere 9 ilçeden geçecek. Böylelikle hattın iki bölge arasındaki ulaşım süresini 30 dakikaya düşürmesi bekleniyor.