İnegöl’e Mobilyakent

Bursa İnegöl’de mobilya alışveriş merkezi olacak Mobilyakent’in kurulması için çalışmalara başlandı. Finansmanını ise Türkiye Finans karşılıyacak

İnegöl’e Mobilyakent

11 Eylül 2012 / emlakwebtv
Türkiye Finans, Bursa’nın mobilya üretiminde Türkiye’nin en önemli sanayi merkezleri arasında yer alan İnegöl’de kurulacak mobilya alışveriş merkezi Mobilyakent’e finansman desteği sağladı. 6 Eylül’de imzalanan anlaşmayla Türkiye Finans 20 milyon dolarlık inşaatın finansmanını karşılayacak.

İnegöl – Ankara yolu üzerinde kurulacak Mobilyakent, 108.000 metrekarelik kapalı alana sahip 48 büyük, 7 küçük olmak üzere 55 mobilya mağazasından oluşacak. Modern tasarımıyla dikkat çeken AVM, yılın tüm aylarında açık kalacak kapalı bir alışveriş merkezi olacak.
Daimi mobilya fuarı niteliği taşıyacak Mobilyakent, toptan ve perakende olarak yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilere hitap edecek. Proje içerisinde, davetlilerin konaklanması için 120 yatak kapasiteli ve 4 yıldızlı otel inşa edilmesi de planlanıyor.
Kafeterya ve restoranı da bulunacak Mobilyakent’te 400 araç kapasiteli otopark da yer alacak. Mobilyakent’in inşaatının 12 ay içerisinde tamamlanması ve Eylül 2013’te faaliyete geçmesi hedefleniyor.