İnegöl'de konut fiyatlarını artıran söylenti

Bursa'nın İnegöl ilçesinde gayrimenkul fiyatları ani bir sıçrama yaşadı. Fiyatlardaki artışın altında ise, İnegöl'ün il olacağı yönündeki söylentiler yatıyor...

İnegöl'de konut fiyatlarını artıran söylenti

Bursa'nın İnegöl ilçesinde konut ve arsa fiyatları son bir kaç ayda ani bir sıçrama yaşadı. Uzmanlar, gayrimenkul fiyatlarındaki sıçramanın nedenini, İnegöl'ün il statüsüne kavuşacağı yönündeki söylentilere bağlarken, özellikle İnegöl Tapu Müdürlüğü işletmelerindeki yoğunluğun giderek yükseldiğini vurguladı. Tapu Müdürlüğü'ndeki işlemlerin yüzde 50'lik kısmını ise arazi satışları oluşturuyor. 

İnegöl'de gayrimenkul fiyatları uçuşa geçti
İl statüsüne kavuşacağı yönündeki söylentiler İnegöl'de, konut ve arsa fiyatlarında ani bir şişmeye neden oldu. Kanun Hükmünde Kararname ile kent statüsüne kavuşacağı yönündeki söylentiler üzerine, arazi fiyatlarında yüzde 100'e, konut fiyatlarında ise yüzde 50'lere varan artışlara tanık olundu. Uzmanlar artışın Ekim ayı boyunca devam etmesini bekliyor. 

İnegöl'de konut fiyatlarını artıran söylenti

Emlakçılar Derneği Başkanı'ndan açıklama
İnegöl'de yaşanan artışı masaya yatıran İnegöl Emlakçılar Derneği Başkanı Zekai Akyürek, söylentilerin emlak sektöründe ani bir fiyat sıçraması yarattığını söyledi. Artışların kent merkezlerinden çok, yakın köy ve beldelerde karşılık bulduğunu, geçen sene 10-15 bin TL olan arazilerin 30-40 bin TL aralığına yükseldiğini vurgulayan Akyürek:

"Artışın bir diğer nedeni ise arsa sıkıntısı. Şu anda İnegöl'de yapılaşmaya uygun arsa bulunmuyor. Bu da fiyat artışına neden oluyor. İnegöl'de şu anda 500-600 bin TL'ye satın alınan daireler var. Emlak piyasası farklı etkenlerden etkileniyor..." dedi.