ING Bank’tan Kahramanmaraş’a teknoloji merkezi

Has Mimarlık’ın “yeşil bina” ilkeleriyle tasarladığı ING Bank Kahramanmaraş Operasyon Merkezi, teknoloji ve sürdürülebilirlik simgelerinden biri olacak

ING Bank’tan Kahramanmaraş’a teknoloji merkezi

1 Şubat 2013 / emalwkebtv
Has Mimarlık’ın “yeşil bina” ilkeleriyle tasarladığı ING Bank Kahramanmaraş Operasyon Merkezi, Kahramanmaraş’ın teknoloji ve sürdürülebilirlik simgelerinden biri olacak. Organize Sanayi Bölgesi içinde yer alan yaklaşık 4 bin 500 metrekare inşaat alanlı proje, “Operasyon” ve “Çağrı Merkezi” olmak üzere iki bölüm halinde inşa edilecek ve yaklaşık 500 kişiye iş olanağı sağlayacak.

Yer aldığı her projeye çevreci önlemleri de dâhil eden Has Mimarlık’ın, yine aynı ilkelerle tasarladığı proje iki bloktan oluşuyor. Çalışma Bloğu olarak da isimlendirilen A Bloğu, iki katlı ve toplamda 2 bin 400 metrekare olarak inşa edilecek. Bu bölümde Veri Merkezi, Çağrı Merkezi ve Operasyon Merkezi ile toplantı odaları bulunuyor. ING Bank Kahramanmaraş Operasyon Merkezi’nde, Giriş Bloğu olarak yapılan saydam ve iddialı B Bloğunda ise yemekhane, dinlenme ve eğlenme alanları ile spor merkezinin yanı sıra binanın idari bölümleri 3 kata da yayılıyor.

Projenin gerek Kahramanmaraş’a gerekse ülkeye getireceği katma değerle gelişeceği öngörülerek, yine 2 bin 400 metrekare alanlı, üçüncü blok da şimdiden projelendirilmiş olup, yapımına önümüzdeki yıllarda başlanacak.