İngiltere’ye “Made in Alfemo” damgası

Alfemo’nun İngiltere’deki ilk mağazası, şehrin ticari açıdan en önemli lokasyonlarından biri olan Tottenham High Road’da hizmete girdi

İngiltere’ye “Made in Alfemo” damgası

11 Şubat 2014 / emlakwebtv
Alfemo, Avrupa’daki büyümesini İngiltere’de açtığı yeni mağazasıyla sürdürüyor. 2013 yılında Türkiye mobilya ihracatında 9. sırada yer alan İngiltere, Türk mobilya sektörü için önemli bir konumda bulunuyor. Alfemo, İngiltere için oluşturduğu 5 yıllık stratejik plan doğrultusunda 2014’te İngiltere’de 2 mağaza daha açacak.

Alfemo, İngiltere’de ilk mağazasını açtı
Alfemo’nun İngiltere’deki ilk mağazası, şehrin ticari açıdan en önemli lokasyonlarından biri olan Tottenham High Road’da 8 Şubat Cumartesi günü hizmete girdi. Alfemo mağazasının açılışını, Edmonton Milletvekili Andy Love, Haringey belediye Başkanı Sheila Peacock, Türkiye’nin Londra Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu Reyhan Yılmaz, Türkiye'nin Londra Ticaret Başmüşaviri Yavuz Mollasalihoğlu, Enfield Belediye Meclisi üyeleri Ahmet Karahasan/ Yusuf Çiçek, Alfemo Genel Müdürü Ramazan Davulcuoğlu, Alfemo üst düzey yöneticileri ile Açıl Group yöneticileri Şükrü Açıl ve Veyis Açıl birlikte yaptı. Açılışta iş dünyasının önde gelen temsilcileri ile beraber kalabalık ve seçkin bir davetli topluluğu da hazır bulundu.

Davulcuoğlu: “Alfemo, dünya markası olmaya aday”
Konuyla ilgili açıklama yapan Alfemo Genel Müdürü Ramazan Davulcuoğlu; “Alfemo olarak, modern ve şık tasarımlarımız, ulaşılabilir fiyat politikamız, geniş pazarlama ve reklam faaliyetlerimiz ile kısa sürede İngilizlerin ve Londra nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturan yabancı uyrukluların mobilya tercihlerinde ilk sırada yer alacağımıza inancımız tam. Dünya standartlarında üretimini gerçekleştirdiğimiz ve bir dünya markası olmaya aday Alfemo için pazar araştırmalarımıza istinaden planlamamız, 2014 itibari ile ekonomisi büyüme gösteren İngiltere’de mobilya pazarındaki açık noktaların kapatılması üzerine kurulu. Alfemo olarak hedefimiz dünyanın birçok önemli merkezinde konsept showroom açılışlarımıza yılın ilk aylarından itibaren ciddi bir ivme ile devam etmek. Önümüzdeki günlerde bir çok farklı ülkede yeni Alfemo mağazalarının açılışlarına katılıyor olacağız.” Dedi.