İnşaat devleri Riva arazisi için teklif verdi

Galatasaray'ın Riva arazisi ihalesinde ilk oturum bugün yapıldı. İnşaat sektörünün 9 tanınmış markası, Riva için teklif verdi.

İnşaat devleri Riva arazisi için teklif verdi

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve Galatasaray Spor Kulübü arasında imzalanan protokol ile satışına karar verilen Galatasaray'ın Riva arazisi ihalesinde ilk adım bugün atıldı. İnşaat sektörünün en önemli markalarının ilgi gösterdiği ihalenin ilk oturumunda, 9 firma ve iş ortaklığının tekliflerini sundu. En yüksek Şirket Payı Toplam Geliri Teklifi Eltes İnşaat ve Fema-KLV iş ortaklığı olmak üzere iki firma tarafından sunuldu.

2 firmadan 100 milyon TL Şirket Toplam Geliri teklifi

- Eltes İnşaat-Riva arazisi için verilen teklifler içinde satış toplam geliri açısından en yüksek teklif 1 milyar TL ile Eltes İnşaat'tan geldi. Eltes İnşaat'ın Şirket Payı Toplam Geliri teklifi 100 milyon TL, Şirket Payı Oranı ise yüzde 10 oldu. 

- Fema İnşaat-KLV İnşaat İş Ortaklığı- Satış Toplam Geliri bazında 400 milyon TL teklif sunan iş ortaklığının Şirket Payı Toplam Gelir Payı yüzde 25 ile 100 milyon TL oldu.

- Ege Yapı-Çalışkan Taşımacılık İş Ortaklığı- Satış toplam geliri 300 milyon TL olurken, şirket payı yüzde 15 ile 45 milyon TL olarak belirlendi.

- Yılmaz İnşaat- Toplam satış geliri bazında 200 milyon TL, şirket payı olarak da yüzde 22 ile 44 milyon TL teklif sundu. 

- Nuhoğlu İnşaat- Toplam satış geliri 262,5 milyon TL olurken, şirket payı yüzde 15 ile 39,375 milyon TL 

- Dağ Mimarlık-satış toplam geliri 200 milyon TL, şirket payı oranı yüzde 10 ile 20 milyon TL teklifte bulundu

- Makro İnşaat-Timur Gayrimenkul-Firmanın toplam satış geliri teklifi 100 milyon, şirket payı teklifi ise yüzde 20 ile 20 milyon TL oldu. 

- Fuzul Yapı-İstanbul Teknik-Gökkar Madencilik- İş ortaklığının satış toplam geliri bazındaki teklifi 100 milyon TL oldu. Şirket Payı Oranı ise yüzde 20 ile 20 milyon TL olarak belirlendi. 

- Teknik Yapı tarafından verilen satış toplam geliri teklifi 100 milyon TL oldu. Firmanın şirket payı oranı yüzde 20 ile 20 milyon TL teklif sunduğu görüldü

İkinci oturum açık artırmaya tanık olacak
Beklenen düzeyin altında kalan tekliflere tanıklık eden birinci oturumu takiben ikinci oturumda açık artırma yöntemiyle Riva arazisinin kime satılacağı sorusu yanıtlanmış olacak.