İnşaat için bir ilk

Ankara’da gerçekleştirilen İnşaat Sektörü Zirvesi’nde, ilk defa bir sektörle bu kadar uzunlukta bir toplantı gerçekleştirildi.

İnşaat için bir ilk

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Müteahhitler Birliği koordinatörlüğünde düzenlenen 'İnşaat Sektörü Zirvesi' Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla yapıldı. Zirveye Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) gibi inşaat sektörünü temsil eden birçok birlik katıldı.

Yaklaşık 250 inşaat sektörü temsilcisiyle gerçekleştirilen zirvede sektör temsilcileri kamudan beklentilerini anlattı. İnşaat sektörü için ilk kez bu kadar kapsamlı bir toplantı yapıldığını belirten inşaat patronları, Başbakan ve bakanların katıldığı toplantıdan mutlu ayrıldılar. Damga vergisi, tapu harcı ve KDV konusunda destek beklediklerini söyleyen sektör temsilcileri Yeni Tüketici Kanunu'nda da değişiklikler talep etti. Başbakan ve Bakanlar tüm talepleri dinleyerek, not aldı.

Ankara'da gerçekleştirilen zirvede, Başbakan Ahmet Davutoğlu inşaata destek mesajı verdi. İnşaatın en çok istihdam sağlayan sektör olduğuna vurgu yapan Başbakan Davutoğlu, "Başbakanlık olarak meselelerinizle doğrudan ilgileneceğiz. Projeleriniz ile yurtdışında da büyükelçilik vasıtasıyla ilgileneceğiz. Sizin yurtdışında, önünde Türk bayrağı dalgalanan şantiyeniz bizim büyükelçiliğimizdir" dedi.