İnşaat sektörü arınma dönemine girdi

AB Grup İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak, inşaat sektörü ve konut satışlarındaki yavaşlamaya ilişkin açıklamalarda bulundu

İnşaat sektörü arınma dönemine girdi

AB Grup İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak inşaat sektöründe yavaşlama ya da kriz denilebilecek bir durumun söz konusu olmadığını aksine inşaat sektörünün arınma dönemine girdiğini ve satışlarda artış yaşandığını söyledi.

Tüketici temkinli hareket ediyor
Geçmiş dönemlerde, konut sahibi olmak isterken maddi ve manevi zararlara uğrayan tüketicinin artık temkinli hareket etmeye başladığını belirten Muhsin Bayrak: ' Tüm sektörlerde olduğu gibi inşaat sektöründe de ehil olmayan firmalar da faaliyet gösterebiliyor.Bazen para kazanma hırsı yüzünden insanların mağduriyetine yol açan bir çok inşaat firması olduğunu duyuyoruz. Tabi bu olumsuz koşullardan dürüstçe işini yapan firmalarda etkileniyor. Bir de son dönemde inşaat sektörüne ilişkin yavaşlama olduğu şeklinde iddialar ortaya atıldı. Aslında yavaşlama olarak algılanan durum sektörün işini iyi yapan ile yapmayan ortaya çıktığı bir dönemi yaşıyor olmamız. Dolayısıyla bu durum bizler açısından yavaşlama ya da kriz durumu değil, aksine arınma dönemi' dedi.

Muhsin Bayrak

Yenibosna Projesine büyük ilgil
AB Grup tarafından hayata geçirilen 'AB Yaşam evleri' çevresindeki sosyal yapı ile bütünleşen, Atatürk Havalimanı ve çevre yollarına birkaç dakika uzaklıktasunduğu kaliteli yaşam alanları ile dikkati çeken bir konut projesi olmasının yanı sıra, uygun ödeme seçenekleriyle yatırımcıların ilgisini çekiyor. 3 Blok ve 147 daireden oluşan AB Yaşam Evleri, otopark alanı ve geniş sosyal imkanlarına sahip.

1+1'den 7+1 dubleks seçenekleri
AB Grup İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak,"Konut sahibi olmak isteyenlere, uygun ödeme fırsatları ve 1+1'den 7+1 dubleks dairelerekadar pek çok alternatif yaşam alanları sunuyoruz. Yaşadığını hissetmek isteyen herkesi Yaşam Evleri'ne bekliyoruz" dedi.

Muhsin Bayrak, 'Yüzde yüz yerli ve öz sermayemizleinşaat sektöründe faaliyet gösteriyoruz. AB Grup İnşaat olarak genellikle kendimize ait araziler üzerinde proje geliştiriyoruz. Bu da hayata geçirdiğimiz projelerde avantajlı metrekare birim fiyatları sağlıyor. Bugüne kadar İstanbul'da birçok projeye imzamızı attık ve AB Yaşam Evleri de bu projelerden sadece biri. Yenibosna'da yer alan AB Yaşam Evleri, Atatürk Havalimanına ve Dünya Ticaret Merkezine sadece 4 kilometre, Bakırköy Deniz Otobüslerime 6 kilometre, Mahmutbey TEM gişelerine 4 kilometre ve metrobüs güzergahına ise sadece 3 kilometre mesafede yer alıyor.' diye konuştu.

Çeşitli ödeme seçenekleri mümkün
Çocuk oyun alanları, fitness salonu, ve modern peyzaj alanlarının yanı sıra, sauna, kapalı otopark, ve yüksek güvenlik sistemiyle de kişiye özel ayrıcalıklar sunan projenin yatırım bedeli 35 milyon TL. 1+1 daireler 65-75 metrekare, 2+1 daireler 85-120 metrekare aralığında, 3+1 daireler 120-165 metrekare arasında değişirken, dubleks daireler, 130-300 metrekare arası değişmektedir.

Hesaplı fiyatlarla satışa sunulan projenin yüzde 65'i yeşil alandan oluşuyor. AB Yaşam Evleri projesindeki konutlara, banka kredisi kullanarak ya da konut bedelinin yüzde 50'sini peşin ödeyerek kalan yüzde 50'lik kısmını vade farksız 24 ay AB Grup İnşaat finansman imkanlarından yararlanarak sahip olmak mümkün.