İnşaat sektörü "marka" ihraç ediyor

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, 2016'ya dek 10 milyar dolarlık yabancıya satış hacimini hedefleyen Türkiye konut sektörünün, "marka değeri" ihraç eder hale geldiğini söyledi

İnşaat sektörü

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybetçi'nin dün katıldığı "Türk-Körfez Gayrimenkul Buluşması" kapsamında yaptığı "yabancıya konut satışının döviz kazandırıcı hizmet" kapsamına alınmasına yönelik çalışmaların sürdüğüne yönelik açıklamalarını değerlendiren Dumankay İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, sektörün marka değerini ihraç eder hale geldiğini söyledi.

Dumankaya: Marka değeri ve döviz girdisi
İnşaat sektörünün yakın coğrafyalar başta olmak üzere yurt dışı alanlarda etkinliğini her geçen gün artırdığını söyleyen Uğur Dumankaya, yabancı yatırımcıların ülkemizdeki yatırım fırsatlarına yönelik ilgisinin sürdüğünü söyledi. Dumankaya, İstanbul'un marka değeri açısından önemine dikkat çekerek:

"Bir dünya şehri ve dünya markası olan İstanbul’un marka olma sürecinde sektörün ortaya koyduğu markalı konutlar önemli ölçüde katkı sağlıyor. İnşaat sektörü olarak ülkemiz üzerinde ortaya koyduğumuz değeri ve marka değerini ihraç ediyoruz.

İnşaat sektörü "marka" ihraç ediyor

2016'ya dek 10 milyar dolarlık hedef
Mütekabiliyet Yasası
nın ardından sektörün yabancıya yönelik satışında ciddi bir artış olduğunu ve inşaat sektörünün ürettiği değerleri kısa sürede ihraç etmeye başladığını belirten Dumankaya, yıl sonu itibarıyla 10 milyar dolarlık bir işlem hacmi hedeflendiğini söyledi. Dumankaya olarak kendilerini ihracatçı bir firma olarak gördüklerini vurgulayan Dumankaya:

"Elbette karar vericilerin bu algıyı fark etmesi ve ülkeye döviz girdisi sağlayan sektörümüzün ihracat teşviklerinden yararlanması noktasında planlamalarının olduğunu ifade etmeleri bizim açımızdan oldukça olumlu bir sonuç. Bu çalışmaların nihayete ermesi inşaat sektörünü ve ekonomiye yaptığı katkıyı da bir üst noktaya taşıyacaktır" ifadelerini kullandıl 

Firma Bilgisi: Dumankaya Inşaat