İnşaat sektöründe dev işbirliği

API Investment ile TUV Austria TURK, topraktan, anahtar teslimine kadar tüm evrelerde hizmet sunma üzerine işbirliği anlaşması imzaladı

İnşaat sektöründe dev işbirliği

API Investment ile TUV Austria TURK, topraktan, anahtar teslimine kadar tüm evrelerde hizmet sunma üzerine işbirliği anlaşması imzaladı. 

Gayrimenkul sektörü uluslararası kriterlerde
Türk İnşaat ve Gayri Menkul sektörünün uluslararası yatırım kriterlerine ve normlarına uygun hale gelmesine sebep olacak yasa tasarılarının Meclis Genel Kurulunda kabul edilmesi ile birlikte sektörde çok önemli bir iş birliğine İstanbul'da imza atıldı.  TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen kanun, ILO(Uluslararası Çalışma Örgütü) 167 Sayılı İnşaat İşlerinde Güvenlik ve Sağlık Sözleşmesi'nin onaylanmasını uygun buluyor. Örgüte (ILO-Uluslararası Çalışma Örgütü) üye 185 ülkeden 25'inin onayladığı ve toplam 44 maddeden oluşan bu yasa tasarısı, inşaat işlerinin görüldüğü bütün alanlarda, kullanılan bütün araç ve malzemelerde güvenlik ve sağlık, önlem ve işçi ve işverenlerin yükümlülüklerine ilişkin hükümleri koymayı taahhütte bulunuyor. Maddeler arasında özellikle son aylarda peş peşe yaşanan ve ölümle sonuçlanan iş kazalarına sebep olan iş alanları geniş tanımlarla yer alıyor. Ve bir madde de bu durum net bir şekilde ifade ediliyor.

TUV Austria TURK devreye giriyor
Abu Dabi ve Bahreyn dahil olmak üzere 26 farklı ülkede ofisi bulunan ve Dünya'da 143. Yılını kutlayan TUV Austria, endüstri, inşaat, gayrimenkul, otomotiv, oil & gas, sağlık, uzay teknolojileri, gıda ve birçok sektörde teknik gözetim, denetim, belgelendirme, eğitim faaliyetlerini Denetmen olarak başarıyla yürütüyor. 2015 senesinde Türkiye'de inşaat alanında daha fazla iş denetimi yapacak olan TUV Austria TURK, özellikle yurt dışında pazarlaması yapılan ürün sahibi inşaat firmaları ile çalışmayı hedefliyor.

Yatırımcı olarak API Investment
İnşaat firmalarının gayrimenkul projelerini henüz proje aşamasındayken tek yetkili sıfatı ile portföyü'ne katıyor ve markalaşma süreçlerinden yurt dışı tanıtımlarına kadar bütün pazarlama faaliyetlerini bizzat yönetiyor. Satışlar başladığında inşaatın ilerleyişinin de aynı hızda olmasını bekliyor. Sonuçta her ne kadar satılan bir gayrimenkul gibi görünse de aslında API, Türkiye markası altında güveni, hizmeti, kazançlı yatırımları ve sürdürülebilir kaliteyi pazarlıyor. Bu sebeple, API Investment, çözüm ortakları olan inşaat firmalarına TUV Austria ile çalışmalarını ve kurumsal kimliklerine uluslararası arenada bilinirlik kazandırmalarını bundan sonra ki süreçte sıkça vurguluyor olacak.