İnşaat sektöründe istihdam %4,5 azaldı

TÜİK tarafından hazırlanan İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri III. Çeyrek sonuçlarına göre inşaat sektöründe istihdam, yüzde 4.5 oranında azalma gösterdi

İnşaat sektöründe istihdam %4,5 azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK) tarafından hazırlanan İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri III. Çeyrek sonuçlarına göre inşaat sektöründe istihdam, yüzde 4.5 oranında azalma gösterdi. Temmuz-Eylül 2014 dönemini kapsayan verilere göre Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi 2014 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 4,5 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göreyüzde 14,9 oranında azaldı.

İnşaat sektörü istihdam endeksi III. Çeyrek

İnşaat sektöründe çalışılan saat %4,3 azaldı
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi 2014 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 4,3 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 14,5 oranında azaldı.

İnşaat sektörü brüt ücret-maaş endeksi III. Çeyrek

İnşaat sektöründe brüt ücret-maaş %0,8 azaldı
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi 2014 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %0,8 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre değişmedi.