İnşaat sektöründen deprem uyarısı

1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle açıklamalarda bulunan Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin aydın, "deprem gerçeğinin" unutulmaması gerektiğini söyledi

İnşaat sektöründen deprem uyarısı

"GBaysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, deprem gerçeğinin unutulmamasını istedi. Aydın, 1-7 Mart gibi tarihlerin sembolik bir nitelik taşıdığını ve bu tarihlerin üzerinde özellikle durularak insanların bilinçlendirilmesi çalışmalarının devam etmesi gerektiğini de vurgulayarak: "Bu bilinçle hareket etmeliyiz. Biz inşaat firmaları olarak üzerimize düşen görevleri büyük titizlikle yerine getirmeli, büyük acıların yaşanmaması için önlem almalı, gerekli uygulamaları hayata geçirmeliyiz. " dedi

Türkiye için deprem gerçeği
Deprem sorununun çözümü kapsamında geliştirilen kentsel dönüşüm hamlesinin insanlar tarafından rant faaliyetleriyle özdeşleşerek değerlendirilmesini eleştiren ve güvenli yaşam alanlarının yaratılması meselesine herkesin katkı sunması gerektiğini belirten Şemsettin Aydın, son günlerde artış gösteren isimsiz müteahhit yapılaşmalarına karşı da vatandaşları uyardı.

Güvenilir binaların önemi
Hayata geçirilmekte olan projelerin güvenirliğinin sorgulanması yolunda vatandaşlara uyarılarda da bulunan Aydın, temel ve taşıyıcı sistemlerinin sağlamlığının büyük önem taşıdığını belirtti. Aydın, zemini etüdü çalışmalarına da bakılması gerektiğini vurgulayarak:

"Bu noktada tüketiciler de çok daha bilinçlenerek evin içi, tipi, sosyal alanları gibi konuların yanı sıra kullanılan malzemeler ve sağlamlık konusunda da son derece ilgili olmaya başladılar. " ifadelerini kullandı.