İnşaat sektörünün yeni gözdesi İzmir

Yeni yapılan ulaşım projeleri ile Ankara ve İstanbul'a 3,5 saatte ulaşılabilir hale gelecek olan İzmir, inşaat sektörünün yeni gözdesi oldu

İnşaat sektörünün yeni gözdesi İzmir

Yeni yapılan ulaşım projeleri ile Ankara ve İstanbul'a 3,5 saatte ulaşılabilir hale gelecek olan İzmir, inşaat sektörünün yeni gözdesi oldu. 

İzmir'de yapımı devam eden projeler kente 15 bin konut kazandıracak.  Bornova, Altındağ, Bayraklı, Çiğli, Karşıyaka, Gaziemir, Ulukent, Konak, Menemen, Torbalı, Narlıdere, Çeşme bölgelerinde her biri 30 milyon lira ve üzerinde yatırım değerine sahip 52 konut projesi devam ediyor. 

Ulaşım projelerinin etkisi büyük

İzmir-İstanbul, İzmir-Antalya otoyol projelerinin yanı sıra İzmir- Ankara YHT projesi ile ortalama olarak 3,5 saatte ulaşılabilecek olan İzmir, inşaat sektörünün gözdesi olmuş durumda. Firmaların İzmir'e yönelmesi, dört bir yanda farklı mimarilere sahip kulelerin ve AVM'lerin yükselmesine neden oldu. 

Yapılan konut projelerinde brüt metrekare fiyatlarının ortalaması 4 bin TL civarında. En düşük metrekare fiyatı ise 1.727 TL ile Ulukent'te. En fazla konut yapılan ilçeler sıralamasında Bornova 17 proje ile birinci sırada yer alırken, Çiğli 16 proje ile ikinci sırada yer alıyor. İlçeleri, 3 proje ile Konak, 4 proje 801 konut ile Bayraklı takip ediyor.