İnşaat ve mimaride teknoloji semineri

İnşaat ve mimarlık sektöründeki teknolojik gelişmelerin masaya yatırıldığı "3. İnşaat ve Mimaride İleri Teknolojiler Semineri" İstanbul'da yapıldı

İnşaat ve mimaride teknoloji semineri

İnşaat ve mimarlık sektöründeki teknolojik gelişmelerin masaya yatırıldığı "3. İnşaat ve Mimaride İleri Teknolojiler Semineri" İstanbul'da yapıldı.  Bu yıl "İnşaat Projelerinde Düşük Risk, Verimli Süre Yönetimi ve Yüksek Kar" başlığıyla düzenlenen etkinlikte, artan rekabet ile değişimin süreklilik kazandığı inşaat sektöründe ileri teknoloji çözümlerinin zaman ve maliyet açısından sağladığı faydalara dikkat çekildi.

3. İnşaat ve Mimaride İleri Teknolojiler Semineri
İnşaat projelerinin farklı süreçlerinde, işverenden mimara, yatırımcıdan tedarikçiye tüm taraflara hizmet eden teknolojilerin yaygınlaşmasına bağlı olarak koordinasyonu güçlendirerek hata maliyetlerini düşüren sistemlerin sektörün gelişiminde yarattığı ivmeye dikkat çeken seminer, infoTRON İş Geliştirme Direktörü Aydın Özçekiç tarafından yapılan açılış konuşmasıyla başladı.

3. İnşaat ve Mimaride İleri Teknolojiler Semineri

Özçekiç'in konuşmasının hemen ardından "İleri Teknolojinin Dünyadaki Uygulamaları" başlıklı bir sunum yapmak üzere kürsüye çıkan Slim BIM Genel Müdürü Gábor Gulyás, model-tabanlı çözümlerin mimari, inşaat ve yapı sektörünün iş yapış biçimlerini son 30 yılda nasıl etkilediğini anlattı ve bu alanda doğru bilinen yanlışları masaya yatırdı.

Etkinlikte ayrıca infoTRON tarafından "İnşaatta 3+2 Boyut" ve "İnşaat Sektöründe Değişim" başlıklı sunumlar gerçekleştirilirken, PY Uluslararası Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Doğançay da "BIM Odaklı Yeni Nesil Proje Yönetimi" başlıklı sunumuyla kürsüde yer aldı.