İnşaat yatırımları darbe girişiminden etkilenmeyecek

İnşaat sektörü, darbe girişiminin şokunu çabuk atlattı. Sektörün önde gelen isimleri, dinamiklerin olağan biçimde işlemeyi sürdürdüğüne dikkat çekiyor

İnşaat yatırımları darbe girişiminden etkilenmeyecek

İnşaat sektörü, 15 Temmuz darbe girişiminin şokunu çabuk atlattı. Şantiyelerdeki çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, yabancı yatırımcıdan olumsuz bir sinyal gelmemesi, memnuniyetle karşılandı.

Çelik: "Şoku çabuk atlattık"
Sürece ilişkin görüşlerini açıklayan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Ömer Faruk Çelik, şok dalgasının çabuk atlatıldığını ve yabancı yatırımcılar nezdinde sürecin "bir iç mesele olarak" görüldüğünü belirterek:"Yabancılardan, "Ne yapacağız?" sorusu gelmedi. Olumsuz bir tepki yok. Sektörümüz bu ortamdan çok etkilenmeyecektir..." şeklinde konuştu.

Darbe girişiminde "yaz ayları" şansı
Çelik, yaz aylarının gayrimenkul sektörü açısından zaten satış dönemi olmadığını da vurgulayarak, sektörün yatırımlarına Eylül ayından itibaren hızla devam edeceğini de belirtti.

İnşaat yatırımları darbe girişiminden etkilenmeyecek

Kurum: "Finans sistemi çalışıyor"
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da hafta başından itibaren işlerin sürdüğünü ve tüm finans sisteminin çalışmaya devam ettiğini söyledi. Şirketlerin yükümlülüklerini yerine getirmeyi sürdürdüğünü belirten Kurum:

"Biz de yüklenicilerimizle iletişime geçtik ve toplantılar yaptı. Müteahhitlerimize, işlere devam, kimse işten çıkarılmayacak, dedik. Yabancı yatırımcılara da, herhangi bir sıkıntı olmadığını ve işlerimize devam ettiğimizi açıkladık..." bilgisini verdi.