İnşaatçılar 23 Nisan etkinliklerine hazırlanıyor

Ankaralı inşaat sektörü temsilcileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çok sayıda etkinlik hazırlığında

İnşaatçılar 23 Nisan etkinliklerine hazırlanıyor

Ankara’da önemli projelere imza atan firmalar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çok sayıda etkinlik hazırlıyor.

Urankent en iyi basketçileri bekliyor
Başkent Ankara’da kendi isimleriyle anılan “Urankent” semtinde hayata geçirdiği konut projeleriyle dikkati çeken Uransan, 23 Nisan’ı da coşkuyla karşılamaya hazırlanıyor. Bünyesindeki 20 bin metrekarelik Mehmet Hacim Kamoy parkıyla konut sahiplerine doğayla iç içe bir yaşam sunan Urankent, bayramı sporla bütünleştirerek kutlayacak.

Özel günlerde sakinleriyle bir araya gelmeyi geleneksel hale getiren Urankent, bu kez de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel düzenleyeceği etkinlikte sürprizlere hazırlanıyor. Urankent, parkta yer alan basketbol sahasında 7-12, 12-15 ve 15 üstü yaş grupları olmak üzere 3 kategoride düzenlenecek üçlük atış basketbol yarışması ile hem çocuklara hem de çocukluğunu kaybetmeyen büyüklere sporla dolu eğlenceli bir bayram yaşatacak.

Etkinlikte yarışmacılar en fazla üçlük basket kaydetmeye çalışacak. Elemeler sonucu her kategoride birinci olanlar basketbol forması kazanırken, katılan herkese basketbol bilekliği hediye edilecek.

Şenlik havasında geçecek etkinliğe en iddialı üçlük atış yapacakları beklediklerini bildiren Uransan AŞ Satış ve Pazarlama Müdürü Gazi Çelik, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara hediye ettiği bu bayramı, çocukları spora teşvik ederek kutlayacağız. 3’lük atış yarışmamızın yanında etkinliğe katılanlar arasında kurulacak takımlarla küçük bir basketbol turnuvası da düzenleyeceğiz. Hem çocukları hem de ailelerini 25 Nisan Cumartesi günü saat 11.00’de Mehmet Hacim Kamoy Parkı’ndaki basketbol sahasına bekliyoruz” dedi.

Minikler bakan olursa
Geleceğin milletvekili ve bakanları arasında, Batıkent Karacakaya’da, AYMOR Grup tarafından inşa edilen Mebuskent konut projesinin düzenlediği “Ben Bakan Olsam” resim yarışması miniklerin oldukça dikkatini çekti. 16 Şubat’ta başlayan ve anasınıfı, 1-4. sınıflar ve 5-8. sınıflar olmak üzere üç kategoride düzenlenen yarışmaya yurt genelindeki öğrencilerden yüzlerce resim geldi. 

Yarışma sonunda birinci olan öğrenci Mebuskent’ten bilgisayar kazanacak. İkinci öğrenci ipad, üçüncü ise bisikletin sahibi olacak. Dereceye giren ilk 20 öğrenci de eğitim setiyle ödüllendirilecek. Yarışmanın jürisi, Görsel Sanatlar Eğitimcileri Şükran Şahin ve Meral Fidan, Uzman Psikolog Danışman, Psikodrama Grup Terapisti Emine Oskargil Göktepe ve RPR Medya Editörü Ceren İlbaşı’dan oluşuyor.

Ankara’nın gözde yeni yerleşim merkezlerinden Beytepe’nin en yüksek noktasında inşa edilen Parktepe Evleri, Anneler Günü’nde çocukların anneleriyle kurdukları hayalleri gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

LEMA Grup ve FERTAŞ AŞ ortaklığıyla kurulan Şahika Grup Yapı tarafından inşa edilen Parktepe Evleri, hayallere ulaşmanın önünü açıyor. Şahika Grup Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Murat Altuntaş, Beytepe’nin zirvesinde inşa edilen Parktepe Evleri’nin konutta hayal edilenlere ulaştırdığını ifade ederek, “Geniş ve konforlu konutlara imza attığımız Parktepe Evleri’nde özellikle kadınların hayallerindeki evleri hayata geçiriyoruz. Her hayali gerçekleştirmek için de ‘Annemle Hayalim’ kampanyasına imza atmaya karar verdik. Annelerimizin hakkını bu şekilde biraz olsun ödemek istedik” dedi.