İnşaatçılar birleşiyor mu?

Türkiye'de konut üretimi gerçekleştiren yaklaşık 500 inşaat şirketini tek bir çatı altında birleştirecek oluşum için geri sayım başladı

İnşaatçılar birleşiyor mu?

Türkiye'de konut üretimi gerçekleştiren yaklaşık 500 inşaat şirketini tek bir çatı altında birleştirecek oluşum için geri sayım başladı. Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre, başta 2014 yılındaki 'inşaat-sanayi' sektörü karşılaştırması ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın eleştirilerinin ardından bir araya gelme ve ortak hareket etme kararı alan inşaat birlik ve dernekleri, bu doğrultuda çalışmalarına başladı.

KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik

GYODER, KONUTDER ve İNDER birleşecek mi?
İnşaat sektöründe faaliyet gösteren birlikleri tek bir çatı altında toplamaya hazırlanan girişim için, dernek başkanlarının çalışmalarına başladığı iddia ediliyor. Birliğe, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), İstanbul İnşaatçılar Derneği (INDER) ve Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER)'in de katılması bekleniyor.

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım

500'ün üzerinde inşaat şirketi
Oluşturulacak bir birliğe Türkiye'de konut sektöründe faaliyet gösteren 500 inşaat şirketinin dahil olması bekleniyor. Oluşturulacak birlikle birlikte, sağlıklı veri sisteminin oluşturulması, kamu yetkilileriyle ilişkide ortak hareket ve inşaat sektörünün sorunlarının acil tespit ve çözümünde kolaylık hedefleniyor.