İnşaatı devam eden İstanbul metro projeleri!

İstanbul demir ağlarla örülmeye devam ediyor. Bu kapsamda inşaatı devam eden İstanbul metro projeleri için tıklayın.

İnşaatı devam eden İstanbul metro projeleri!

İstanbul’un metro projelerine tam gaz devam ediliyor. Bu kapsamda inşaatı devam eden İstanbul metro projelerini sizler için detaylandırdık.  

*Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı: Mecidiyeköy-Mahmutbey arası metro hattının 2017 yılı sonunda, Kabataş-Mecidiyeköy uzantısının ise 2018 yılı sonunda işletmeye alınması planlanıyor. Hat; Kabataş, Beşiktaş, Darphane, Mecidiyeköy, Çağlayan, Kağıthane, Nurtepe, Alibeyköy, Yeşilpınar, Veysel Karani, Akşemsettin, Kazım Karabekir, Yenimahalle, Karadeniz Mahallesi, Tekstilkent, Yüzyıl Mahallesi, Göztepe ve Mahmutbey duraklarından oluşacak.

*Üsküdar-Çekmeköy metro hattı: Toplamda 564 milyon euroluk yatırım değerine sahip hattın tamamlanmasının ardından Çekmeköy-Sancaktepe'den yolculuk süreleri şöyle olacak; Üsküdar 24, Kartal 59, Yenikapı 36, Taksim 44, Hacıosman 68, havalimanı 68, Olimpiyat Stadı 78 dakika.

*Kartal-Kaynarca metro uzatma hattı: 2019 yılında faaliyete geçirilmesi planlanan Kartal-Kaynarca metro hattıyla, Kadıköy-Kaynarca arası yolculuk süresi 38.5 dakikaya inmiş olacak.

*Pendik-Gebze banliyö hattı

Bu hatlar dışında, yapım sözleşmesi imzalanıp, yer teslimi yapılan hatlar da var. O hatlar ise şunlar; Bakırköy-Kirazlı metro uzatma hattı ve Kaynarca-Sabiha Gökçen metro uzatma hattı.