İnşaatın iki devi Mozaik’te birleşti

İnşaatın iki dev ismi Mesa Mesken ve Tepe İnşaat, Ankara’ya yeni bir proje kazandırmak için birleşti. Park Mozaik isimli proje 13 blokta 885 konuttan oluşuyor

İnşaatın iki devi Mozaik’te birleşti

9 Ağustos 2014 / Posta Gazetesi

Türkiye’de inşaat sektörünün öncü iki büyük firması Tepe İnşaat Sanayi A.Ş. ve Mesa Mesken Sanayi A.Ş., Park Mozaik için bir araya geldi. Ankara’da inşa edilen proje, 13 blokta 885 konuttan oluşuyor. Toplam 75 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilecek olan proje, bir mahalle dokusu oluşturacak şekilde tasarlandı. Projede bir meydan etrafında dağılan sokaklar ve evler, komşuların yürüme mesafesinde meydanlarda buluşmasına, nitelikli, huzurlu ve sakin bir atmosfer içinde yaşamalarını mümkün kılıyor.

Park Mozaik’te 3’ü kule ve 10’u yatay olmak üzere, toplam 13 blokta, 885 konut bulunuyor. Park Mozaik, büyüklükleri 92 ile 240 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 dubleks ve 6+1 dairelerle farklı ihtiyaçlara göre seçenekler sunuyor. Tamamı üç yılda tamamlanacak olan Park Mozaik’in ilk etabı sahipleriyle 2016’da buluşuyor. Park Mozaik’te kule blokların altında, içinde fitness salonu, yaz aylarında açık havada güneşlenme keyfi sunan kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu ve sauna yer alan 2.000 metrekarelik bir sosyal tesisi bulunuyor.

Park Mozaik’i bölgesindeki projelerden ayıran en önemli özelliğinin, ince bir zevkle tasarlanmış peyzajı olduğunu söyleyen Mesa Mesken Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Tokatlı, “Toplam 75 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilecek olan proje, geniş alanın verdiği avantajı, ayrıcalıklı bir peyzajla kendisini gösteren yeşil alan ve incelikle düşünülmüş sosyal mekanlar sunarak değerlendiriyor. Araç trafiğinin yer altına alınmış olması, sitedeki yeşil alanların artmasına ve köklü ağaçların dikilebilmesine imkan sağlıyor” dedi.

Park Mozaik’te konutların güneydoğuya yönelen bir arsada, güneşi bol, sakin ve geniş bir düzlüğe baktığını sözlerine ekleyen Aslı Tokatlı, “Park Mozaik hem şehir dışında yaşamak isteyenlere ayrıcalıklı bir yaşam hayali sunuyor hem de elverişli konumu, şehrin tüm olanaklarından en kısa sürede yararlanabilme imkanı sağlıyor. Bölgesinde yer alan özel okul, devlet okulu ve hastanelere birkaç dakika uzaklıkta yer alan Park Mozaik’te, metro ve yeni yapılan anayollarla da şehir merkezine kolayca ulaşmak mümkün” diye konuştu.