İnşaatta Digital Project devri

Frank Gehry’nin geliştirdiği Digital Project sistemi, infoTron ve Gehry ortaklığıyla, Türkiye’ye özel fiyatla satışa sunuluyor

İnşaatta Digital Project devri

31 Temmuz 2012 / emlakwebtv

Dünyanın önde gelen mimarlarından biri olarak kabul edilen Frank Gehry, Türkiye’de infoTron ile işbirliği kararı aldı. Gehry ve infoTron ortaklığı inşaat sektörüne; yapı tasarımı, mühendislik ve inşaat profesyonellerinin ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler üretecek.
Gehry ve infoTron ortaklığı, inşaat sektörüne, tasarımdan, proje yönetimine kadar tüm süreçlerin hızlı, koordineli ve hatasız olarak çalışmasını sağlayan bir yaklaşım olarak bilinen BIM (Yapı Bilgi Modeli) uyumlu  3 Boyutlu tasarım için “Digital Project”i sunuyor.
Frank Gehry’nin kurduğu Gehry Technologies’in bir ürünü olan Digital Project platformu inşaat sektörüne yönelik geliştirildi. Platform; yapı projesinde görevli tüm takımların erişebildiği bir model oluşturuyor. Sistem, binaların tasarım ve inşası sırasında ortaya çıkan tüm bilgilerin 3 boyutlu olarak görülmesini de sağlıyor. 

Türkiye’ye özel fiyat
infoTron, Türkiye satış yetkisini aldığı programı, ABD ve Avrupa’nın yarı fiyatı olan 10 bin 900 dolardan satışa sunuyor. Türk inşaat sektörü için büyük kolaylık sağlayan bu platform, güvenilir ve doğru maliyet analizleri çıkardığı gibi; tüm paydaşların proje hakkındaki güncel bilgilere erişmesine de imkân tanıyor.