İnşaatta Türk-Suudi işbirliği

Beyttürk İnşaat, Suudi Arabistan’ın önde gelen kuruluşlarından Al Rajhi Group ile işbirliğine imza attı.

İnşaatta Türk-Suudi işbirliği

Beyttürk İnşaat, Suudi Arabistan’ın önde gelen kuruluşlarından Al Rajhi Group ile işbirliğine imza attı. İki firma, İstanbul, Bursa ve Yalova çevresinde konut, rezidans ve otel yatırımları konularında ortaklık yapmak üzere bir mutabakat zaptı (MoU) imzaladı.

İşbirliği hakkında açıklama yapan Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, imzaladıkları mutakabat zaptının önemine dikkat çekti. Barman, “Al Rajhi ailesi Suudi Arabistan’ın önde gelen ailelerinden. Aynı zamanda Suudi Arabistan’ın en büyük bankalarından biri olan Al Rajhi Bankası’nın en üst düzey temsilcilerinden. Türkiye’de şu ana kadar bizim projelerimize yaklaşık olarak 10-15 milyon doların üzerinde yatırım gerçekleştirdiler. Türkiye gayrimenkul pazarında bizimle hareket etmek istiyorlar.  Bu işbirliği çerçevesinde büyük hacimli konut, rezidans ve otel projeleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz’’ dedi.

Suudi devi Al Rajhi’nin ortaklarından Abdullah Al Rajhi ise, ilk olarak inşaat alanında başlattıkları işbirliğini farklı sektörlerde de geliştireceklerinin müjdesini verdi. Al Rajhi Group’un, Suudi Arabistan’da çelik, su, ev aletleri, plastik ve ağır sanayi alanlarında 5 ayrı iştirak ile faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten Abdullah Al Rajhi, “Türkiye’de öncelikli olarak inşaat alanında yatırım yapmayı hedefliyoruz. Türkiye gayrimenkul sektöründe dünyanın sayılı çekim merkezlerinden biri haline geldi. Bu nedenle uzun vadeli yatırım hedeflerimizi Türkiye üzerinde belirledik ” diye konuştu.