“İnsana Saygılı Firmalar” ödüllendirildi

Kariyer.net'in düzenlediği “İnsana Saygı Ödülleri” 2014 İnsan Kaynakları Zirvesi kapsamında törenle sahiplerini buldu

“İnsana Saygılı Firmalar” ödüllendirildi

13 Şubat 2014 / emlakwebtv
Kariyer.net tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen "İnsana Saygı Ödülleri", 2014 İnsan Kaynakları Zirvesi kapsamında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen törende sahipleri belli oldu. İnsan kaynakları alanındaki başarılı çalışmaları öne çıkarmak ve kamuoyu ile paylaşmak amacıyla bu yıl 13’üncüsü düzenlenen etkinlik kapsamında toplam 187 firma ödüle layık görüldü. Ödüller 10.000’in üzerinde başvuru alan ve bu başvuruların yüzde 99’undan fazlasını 21 gün içinde, adaya özel olarak yanıtlayan firmaların yanı sıra en çok istihdam yapan, en çok başvuru alan firmalara verildi. Ayrıca adayların oylamasıyla belirlenen “en beğenilen firma” ve “en beğenilen iş ilanı” ödülleri de sahiplerini buldu.

En beğenilen şirketler belli oldu
İstanbul’da Kuveyt Türk Katılım Bankası ve DenizBank; Anadolu’da ise Desmer İletişim ve SunExpress 13. İnsana Saygı Ödülleri kapsamında 2013 yılının En Çok İstihdam Yaratan Şirketleri ödülüne layık görüldü. En çok Başvuru Alan Firmalar kategorisinde İstanbul’da Vatan Bilgisayar ve Yapı ve Kredi Bankası; Anadolu’da ise Rönesans Holding ve Vestel Elektronik ödüle değer görüldü. LC Waikiki, İnsana Saygı Ödülleri’nde adaylar tarafından 2013 Yılının En Beğenilen Şirketi seçilirken; 2013 Yılın En Beğenilen İş İlanı Ödülü’nün sahibi Yapı ve Kredi Bankası oldu.

Azoz: “Başvuruların yüzde 22’si mobilden”
Ödül töreninde konuşan Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, kariyer.net olarak her zaman kullanıcılara son teknolojiyle geliştirilen ürünleri sunmaya çalıştıklarını dile getirdi ve sözlerine şöyle devam etti: “Mobil uygulamalarımızla adaylarımız ilanları cepten takip edebiliyor, iş başvurularını daha kolay ve hızlı bir şekilde yaparak iş fırsatlarını anında değerlendirebiliyor.” Kariyer.net’teki mobil başvuru oranının bir yılda %22’ye yükseldiğini söyleyen Azoz, sosyal medyanın işe alım konusunda sağladığı katkılara da değindi. Azoz, Kariyer.net’in sadece iş ilanı yayınlamak için bir platform değil, iş arayanların başvurularını en hızlı ve etkin şekilde gerçekleştirmesini, işverenlerin de en doğru adaya en kısa sürede ulaşmasını sağlayan eksiksiz bir sistem niteliğinde olduğunu vurguladı.