INSINKERATOR'e çevre ödülü

InSinkErator Orta Doğu, son olarak gıda atığı öğütücü ürünleri ile "Banyo ve Mutfak" kategorisinde GAIA 2014 Ödülü'ne layık görüldü

INSINKERATOR'e çevre ödülü

InSinkErator Orta Doğu, son olarak gıda atığı öğütücü ürünleri ile "Banyo ve Mutfak" kategorisinde GAIA 2014 Ödülü'ne layık görüldü. GAIA Ödülleri, tüm dünyada sürdürülebilir çevreye katkı sağlayan yenilikçi ürünlere verilen en saygın ödüllerden biri olarak dikkat çekiyor.

Sürdürülebilir çevre için geri dönüşüme destek
Mutfaklarda eviyenin altına kolaylıkla ve mükemmel biçimde yerleştirilebilen InSinkErator gıda atığı öğütücüleri, yiyecek atığını çok basit bir şekilde ufak taneciklere ayırıyor ve sonrasında standart mutfak borusundan atık arıtma sistemine ya da kanalizasyon tankına gönderiyor. InSinkErator gıda atığı öğütücüleri, pratik ve çağdaş çözüm sunmanın yanı sıra giderek daha da büyüyen gıda atığı problemine çevreyle uyumlu bir çözüm sunuyor.

InSinkErator öğütücülerden çıkan gıda parçacıkları, modern atık yönetiminin parçası olan biyogaz ve biyokütle üretiminde kullanılabiliyor. Geri kazanılan enerji kaynağı, toprak iyileştirme maddesi ya da gübre olarak kullanıldığında dönüşüm tekrar başlıyor. Organik atıkların geri dönüştürülmesiyle, hem çevre kirliliği önlenmiş hem de toprağa bitkiler için gerekli olan besin elementleri geri verilmiş oluyor. Öğütücü sayesinde çöplüklerde daha az gıda atığı toplanıyor ve dolayısıyla sera gazlarının azaltılmasına yardımcı oluyor.