Integreen'den bir ilk

Integreen, Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Sarıtepe Kampüsünde yenilenebilir rüzgâr kaynağından enerjisini sağlayan dünyadaki ilk üniversite kampüsünü kurdu

Integreen'den bir ilk

Integreen Yenilenebilir Enerji Sistemleri A.Ş, Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Sarıtepe Kampüsünde kendi işlettiği rüzgâr enerji santraliyle yenilenebilir rüzgâr kaynağından enerjisini sağlayan dünyadaki ilk üniversite kampüsünü kurdu.

BÜRES projesi kapsamında rüzgar türbini
Boğaziçi Üniversitesi Rüzgâr Enerji Santrali (BÜRES) projesi dâhilinde kurulan rüzgâr türbini, 27 Aralık 2014'te elektrik üretmeye başladı. Türkiye'de güneş enerjisi santrali konusunda uzman kadrosuyla çalışan vIntegreen, Boğaziçi Üniversitesi ile yapmış olduğu proje dahilinde 'Dünyada tüm elektrik ihtiyacının sahip olduğu ve kendi işlettiği rüzgâr enerji santralinden karşılayan ilk üniversite kampüsü'nün hayata geçmesinde anahtar rol oynadı.

Tokat'a yeni rüzgar türbini
Integreen Yenilenebilir Enerji Sistemleri A.Ş., Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Kampüsün'de kurduğu Türkiye'nin en büyük lisanssız rüzgar enerjisi santralinin ardından, Tokat'ta yeni bir rüzgar enerjisi santrali projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Reşadiye İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı ile birlikte gerçekleştirilecek olan proje kapsamında Integreen, 800-1000 kW Rüzgar Enerjisi Santrali Tesisi'nin yapımını 2015 yılı içerisinde tamamlamayı hedefliyor.

Ömer Özkan'ın açıklaması
Kurulan sistemle ilgili olarak bir açıklama yapan  Integreen Yenilenebilir Enerji Sistemleri A.Ş. Genel müdürü Ömer Özkan: '"Integreen Yenilenebilir Enerji Sistemleri A.Ş olarak dünya'nın sayılı rüzgar türbin üreticilerinden Alman Enercon ve Boğaziçi Üniversitesi ile yaptığımız ortak çalışmanın neticesinde 900 kW rüzgar santralin kurulumunu 31 Aralık'ta tamamladık ve Boğaziçi Üniversitesi'nin dünya'nın kendi enerjisini rüzgarla üreten ilk kampüsü olmasını sağladık.' ifadesini kullandı.