İnterface “Planks” ile zemin tasarımına yeni bir boyut katıyor

Dünyada karo halının mucidi ve pazar lideri Interface, Planks adında yeni bir seriyi piyasaya çıkardı

İnterface “Planks” ile zemin tasarımına yeni bir boyut katıyor

10 Haziran 2013 / emlakwebtv
Karo halı tasarımı ve imalatı konusunda dünya çapında lider olan Interface, modüler döşeme buluşlarından bir yenisini daha piyasaya tanıttı: Planks. Planks serisi ile karo halıyı parke gibi döşeyebilmek artık mümkün olacak. Kare şeklinde olan geleneksel karo halıların geliştirilmesiyle ortaya çıkan bu yeni seri, tasarımcılara daha fazla esneklik olanağı sağlarken sıfır çevresel atık ile doğaya katkılarını da sürdürüyor.

Planks serisi geniş bir yelpazeye yayılan farklı ve yaratıcı döşeme yöntemleri ile uygulanabiliyor
Dar, dikdörtgen şekillere sahip karolar olan Planks, özgün haliyle kullanılabileceği gibi, Interface’in en popüler ürünü olan kare şeklindeki karo halılarla da kullanılabiliyor. Ayrıca Planks serisi balıksırtı, parke, taş örgü ve tuğla gibi geniş bir yelpazeye yayılan, farklı ve yaratıcı döşeme yöntemleri ile uygulanabiliyor. Formatların, dokuların, renklerin ve desenlerin oluşturduğu kombinasyonlar sayesinde yeni uygulamaların potansiyel seçenekleri de sınırsız.

Urban Retreat 501 serisi, ‘Biyofili’ biliminden ilham alınarak tasarlandı
Urban Retreat 501, Planks serisinde hayata geçirilecek olan ilk koleksiyon. Interface’in en yeni ve popüler karo halı koleksiyonlarından Urban Retreat 501 serisi, ‘ insanların doğaya duydukları içgüdüsel sevgi olan ‘Biyofili’ biliminden ilham alınarak tasarlandı. Biyofili tasarımın temel unsurlarını yansıtan Urban Retreat koleksiyonunun renk çeşitliliği; taşların, ormanların ve çayırların rengarenk halini yansıtıyor. Karolar, 25 x 100 cm boyutlarında ve parke şeklinde kullanıma sunulacak. Balıksırtı ve taş örgü şeklinde uygulanabilecek olan seri, Urban Retreat’in kare karolarını tamamlayabilecek renklerin yanı sıra canlı ve vurucu renklere de sahip.

Interface Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan bölgesi Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Rob Boogaard, “Interface, 1970’li yıllarda modüler döşemeleri yarattığı zaman halı anlayışında bir devrim başlattı. Mimarlar ve tasarımcılar, uygulaması son derece basit olan Interface’in ilham verici zemin döşemeleriyle daha esnek çalışma alanları yaratabilir hale geldiler.

Yeni serimiz Planks, müşterilerimize en gelişmiş modüler döşeme tasarımı olanaklarını sunuyor
Renkler, dokular ve desenler, ilham verici modern iç mekanlar yaratılması amacıyla daha önce görülmemiş şekilde bir araya getirilebiliyor. Planks serisi, bazen iç mekanlardaki basit bir değişimin bile nasıl büyük etkiler yaratabileceğinin müthiş bir kanıtı” diyor.

Daha çok seçenek, daha az çevresel ayak izi
Interface’in 2020 yılına kadar çevresel ayak izlerini sıfıra indirgemeyi amaçladığı Mission Zero (Görev: Sıfır) hedefini yansıtan Planks, yüksek ölçüde geri dönüştürülmüş malzeme içeriyor; Urban Retreat 501 yüzde100 geri dönüştürülmüş naylon kullanılarak üretildi. Planks, Interface’in koku ve emisyonları en düşük seviyeye indirgemek adına geliştirdiği, tutkalsız ve esnek TacTiles™ sistemi kullanılarak kolayca uygulanabilir ve bunun yanı sıra gelişmiş akustik özellikler ve konfor için Interlay ile birleştirilerek kullanılabilir. Dahası, tüm karolar kullanım ömürleri dolduğunda katı atık sahasına gönderilen halı miktarını düşürmek adına, Interface’in ReEntry® geri alım projesi aracılığıyla geri dönüştürülebilir.