Intertraffic İstanbul Fuarı 18. kez kapılarını açtı

Türk ulaşım sektörünü 18 yıldır biraraya getiren Intertraffic İstanbul, 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyarete açıldı.

Intertraffic İstanbul Fuarı 18. kez kapılarını açtı

Ulaşım sektörünü iki yılda bir İstanbul’da buluşturan Intertraffic İstanbul 9. Uluslararası Altyapı, Trafik Yönetimi, Yol Güvenliği ve Park Sistemleri Fuarı, Karayolları Genel Müdür Yardımcısı Laçin Akçay, Ulaştırma Bakanlığı Strateji Geliştirme Dairesi ve AUSDER Başkanı Erol Yanar, İBB Genel Sekreteri Dr.Hayri Baraçlı, Fas Rabat Belediye Başkan Yardımcısı Amine Sadak, RAI Amsterdam CEO’su Bas Dalm ve UBM EMEA (Istanbul) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Tığlıoğlu’nun katıldığı törenle ziyarete açıldı.

Intertraffic İstanbul’a 90’dan Fazla Ülkeden 6.000’i Aşkın Ziyaretçi Bekleniyor

Ulaşım sektörünün global markası Intertraffic, Organizatör Rai Amsterdam ve UBM NTSR’nin uluslararası gücü ile 18 yıldır Türk ulaşım sektörünü Intertraffic İstanbul çatısı altında buluşturuyor. Fuarın Açılış Töreni’nde konuşan UBM EMEA (Istanbul) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Tığlıoğlu, “Bu yıl Intertraffic İstanbul’a 30 ülkeden 200'ün üzerinde katılımcı firma ve marka temsil ediliyor olacak. Ayrıca, 90'dan fazla ülkeden 5000'i aşkın sektör profesyoneli ziyaretçi ağırlamayı hedefliyoruz. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere İran, Irak, Suudi Arabistan, Katar, Rusya ve Türki Cumhuriyetler’den, profesyonel ziyaretçi katılımı için özel çalışmalar yaptık. Türkiye'de ulaşım sektöründe çok sayıda dev projenin altında imzası bulunan Kore ile Türk hükümeti arasındaki ikili görüşmelere Intertraffic İstanbul olarak ev sahipliği yapacağız.”dedi.

“Ulaşım Sektörünün Global Markası Intertraffic, 45 Yıldır Düzenleniyor”

Intertraffic’ın 45 yıldır dünya çapında düzenlenen global bir fuar olduğuna dikkat çeken organizatör RAI Amsterdam CEO’su Bas Dalm, “Intertraffic İstanbul, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi, Türkiye ve komşu ülkeleri açısından olağanüstü bir ticaret platformu olduğunu kanıtlamıştır. Intertraffic markası, akıllı mobilite, altyapı, trafik yönetimi, trafik güvenliği ve park sistemleri de dâhil olmak üzere tüm trafik ve ulaşım konularına yönelik teknoloji ve hizmetleri temsil etmektedir. Intertraffic’in amacı, hem ülke hem de dünya çapında çözümler sunarak bölgesel trafik sorunlarının çözülmeye çalışılmasına katkıda bulunmaktır. İstanbul’u da Intertraffic portföyü kapsamına almaktan gurur duyuyoruz” dedi.

‘Intertraffic İstanbul Ödülleri’ Yeni Sahiplerine Verildi…

Sektörün heyecanla beklediği ‘Intertraffic İstanbul Ödülleri’, açılış töreninin ardından düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi. Yrd. Doç. Nilgün Camkesen, Bilim Kurulu adına ödül almaya hak kazanan firma ve kurumları açıkladı. Parking Solutions - Park Sistemleri kategorisinde Nedap, Smart Mobility – Akıllı Ulaşım kategorisinde Aselsan, Municipality – Belediye Uygulaması kategorisinde Chaostm, Achievement Award-Başarı Ödülü kategorisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB)ödüle almaya hak kazandılar. Ayrıca İSBAK da İBB Navi Projesi ile özel ödüle layık bulundu. ‘Intertraffic İstanbul Ödülleri’nin ardından Intertraffic İstanbul’a katkıda bulunan Karayolları Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, AUSDER, KOTRA İstanbul’a teşekkür plaketleri verildi.

Intertraffic Istanbul, Fuarın Yanısıra Kapsamlı Bir Konferans ve Workshop Programı Sunuyor.

24 Mayıs’ta öğleden sonra gerçekleşen konferanslarda akıllı ulaşım sistemlerinin geleceği tartışıldı. AUSDER Başkanı Erol Yanar, “AUS Endeks Çalışması Sunumu” yaparken, ODTÜ Öğretim Üyesi Doç.Dr. Hediye Tüydeş “Dünyada AUS Endeks Uygulamaları”, İSBAK’tan Mustafa Eruyar “AUS Endeksinin Akıllı Şehirler Endeksindeki Durumu”, Prof.Dr.Orhan B.Alankuş “AUS Endeksi Projesi Genel Çerçevesi” başlıklı konuşmalar gerçekleştirdi. Eindhoven Teknik Üniversitesi Stratejik Bölgelerde Akıllı Mobilite Direktörü Carlo vd Weijer ise ulaşımın geleceği olan “Akıllı Ulaşım, Ulaşımın Geleceği” sunumu ile dikkatleri üzerine topladı. Helsinki Belediyesi (Finlandiya)Akıllı Ulaşım Proje Direktörü Kalle Toivonen da bu bölümde yer alan önemli konuşmacılar arasındaydı.

ITS Kore ve AUSDER Intertraffic İstanbul’da Mutabakat Anlaşması İmzalayacak…

Intertraffic İstanbul, Türkiye’de ulaşım sektöründe çok sayıda dev projenin altında imzası bulunan Kore ile Türk hükümeti arasındaki ikili görüşmelere de ev sahipliği yapacak. Kore’nin önde gelen kurum ve ITS Şirketleri, Karayolları Genel Müdürlüğü (Kore), Novacos, Metabuild, Moru Industrial, Tracom, S-traffic, LG CNS, SK C&C ve POSCO ICT, Intertraffic İstanbul katılımcısı firmalarla toplantılar gerçekleştirecek. Ayrıca, 25 Mayıs tarihinde fuar alanında AUSDER ve ITS Kore Heyeti tarafından Intertraffic Salonu’nda düzenlenecek Türkiye&Kore Oturumu, AUSDER Başkanı Erol Yanar’ın “Birlikte Çalışabilirlik ve AUSDER Açısından Platformların Önemi” başlıklı konuşması ile başlayacak. Güney Kore Ulaştırma Bakanlığı ITS& Yol Güvenliği’nden Başkan Lee Sang Heyon, “Güney Kore Deneyimi Işığında AUS’nin Rolü”nü anlatırken, Ulaştırma Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, “AUS’un Türkiye’deki Geleceğine İlişkin Temel Stratejiler”i sunacak. Türkiye&Kore Oturumu, Beyaz Oda’da yapılacak ITS Kore ve AUSDER Mutabakat Anlaşması İmza Töreni ile sona erecek.

Uluslararası Karayolu Federasyonu (IRF), Intertraffic İstanbul’da Workshop Çalışmaları Gerçekleştirecek…

Uluslararası Karayolu Federasyonu (IRF), Intertraffic İstanbul etkinlikleri kapsamında fuar alanında Turuncu Oda’da 4 workshop çalışması gerçekleştirecek. 24 Mayıs’ta gerçekleşecek workshop çalışmaları, “Otomatik Hız Programlarının Başarı İle Uygulanması” ve “Güvenli Ulașım için Akıllı Çözümler” ana başlıkları altında yapılacak. “Otomatik Hız Programlarının Başarı İle Uygulanması” başlıklı ilk workshop çalışmasında “Bir Risk Faktörü Olarak Hız” (Brendan Halleman, Avrupa ve Orta Asya Bașkan Yardımcısı, IRF), “İstanbul'da Hız Yönetimi Programları” (Mustafa Sünnetçi, İBB Trafik, İstanbul Büyükșehir Belediyesi), “Uygulama Teknolojileri Hakkındaki Son Uygulamalar “ (David Montgomery, Global Satıș Müdürü - Uygulama Çözümleri, Siemens) ve “PPP’lerdeki Uygulamalar” (Philip Wijers, Devlet İlișkileri Direktörü, Sensys Gatso Group) konularına yoğunlaşılacak. “Güvenli Ulașım için Akıllı Çözümler” başlıklı ikinci workshop çalışmasında, “Tasarım ile Şehirler Daha Güvenli” (Tolga İmamoğlu, Yol Güvenliği Proje Müdürü, WRI/Embarq), “Akıllı Ulașımda Güvenlik & Trafik Kontrolü” (Sonal Ahuja, MENA Bölgesi Direktörü, PTV) ve “Case study: Karayolu Trafiği Vakalarının Tespiti İçin Yeni Teknolojilerin Tanıtılması” (Jae-Hyoung Park, Metabuild) başlıkları ele alınacak.

25 Mayıs’ta sabah ve öğleden sonra yapılacak IRF Workshop çalışmaları ise “Akıllı Ulașım Sistemlerine Giriș” ve “Taşıt Yolu Analitiklerinin Serbest Bırakılması” üzerine olacak. Workshop çalışmalarının alt başlıkları ise “Big Data ( Büyük Veri) Girişi” ( Dr. William Sowell, Bașkan EDI, IRF Komite Bașkanı – ITS), “Trafik Tıkanıklığı Ölçümü ve Etkileri” (Carlos Roman, Kamu Sektörü Direktörü, INRIX) ve “Networke Müdahaleye Öncelik için CBS” (Vincent Lecamus, CEO, Immergis) olacak.

24 Mayıs’ta IRF’in öğleden sonra yapılacak workshop çalışmalarına paralel olarak Mavi Oda’da TEKDER tarafından yapılacak “Bilgi Teknolojileri Otomotiv Sektörünü Nereye Götürüyor?” başlıklı panelde Türkiye’nin otonom araç üretme potansiyeli Prof. Dr. Metin Gümüş’ün moderatörlüğünde ele alınacak. Panelde Dr. Ahmet Bağış “Haberleșme İletișimi Teknolojilerinin Toplu Tașıma Üzerindeki Etkileri”, Orhan Ünverdi “Türkiye'nin Hibrid ve Elektrikli Toplu Tașıma Araç Üretme Potansiyeli” ve Dr. Abdullah Demi ise “Geçmișten geleceğe yerel araç üretimi” üzerine konuşacak.

Organizatör Rai Amsterdam ve UBM NTSR tarafından 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Intertraffic İstanbul 9. Uluslararası Altyapı, Trafik Yönetimi, Yol Güvenliği ve Park Sistemleri Fuarı’nda 30 ülkeden 200’ün üzerinde katılımcı yer alıyor. Fuara başta Avrupa ülkeleri olmak üzere İran, Irak, Suudi Arabistan, Katar, Rusya ve Türki Cumhuriyetler gibi 90’dan fazla ülkeden 6.000’i aşkın ziyaretçi bekleniyor. T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma, Özel İdareler, Belediyeler, Müteahhit, Proje ve Danışmanlık Firmaları ve ulaştırma alanında faaliyet gösteren tüm üreticilerin hem katılımcı hem de ziyaretçi profili olarak yer alacağı Intertraffic İstanbul’da, akıllı ulaşım sistemleri, trafik güvenliği, trafik yönetimi ve planlaması, park sistemleri, ulaşım altyapı sistemlerine dair geliştirilen en son ürün, hizmet ve projeler tanıtılacak.


Yazar: emlakwebtv
Yorum

Benzer Haberler

GYODER 2023 Vizyonu: 4T - Teknoloji, Tasarım, Tabiat ve Toplum

GYODER 2023 Vizyonu: 4T - Teknoloji, Tasarım, Tabiat ve Toplum

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım: “Yeni Evim kampanyası konut edinmeyi ve üretmeyi teşvik edecek”

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım: “Yeni Evim kampanyası konut edinmeyi ve üretmeyi teşvik edecek”

KONUTDER Başkanı Altan Elmas: Yeni Evim Finansman Modeli ile her yıl 500 bin insamız ev sahibi olacak

KONUTDER Başkanı Altan Elmas: Yeni Evim Finansman Modeli ile her yıl 500 bin insamız ev sahibi olacak

Psikoteknik Belgesi Nedir, Neden İhtiyaç Duyulur?

Psikoteknik Belgesi Nedir, Neden İhtiyaç Duyulur?

Sektörün iki büyük şirketi İş GYO ve Artaş’tan işbirliği: Mecidiyeköy’deki Profilo AVM konut projesine dönüşecek

Sektörün iki büyük şirketi İş GYO ve Artaş’tan işbirliği: Mecidiyeköy’deki Profilo AVM konut projesine dönüşecek

GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu: Yeni Evim Kampanyası tüketiciyi de üreticiyi de rahatlattı

GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu: Yeni Evim Kampanyası tüketiciyi de üreticiyi de rahatlattı

Bakan Murat Kurum cevapladı: 15 Soru ve Cevapla Yeni Evim Kampanyası

Bakan Murat Kurum cevapladı: 15 Soru ve Cevapla Yeni Evim Kampanyası

Bakan Kurum ve Nebati Orta Gelirliye Konut Kampanyası’nın detaylarını açıkladı

Bakan Kurum ve Nebati Orta Gelirliye Konut Kampanyası’nın detaylarını açıkladı

Anadolu Yakası’nın En Büyük Parke ve Kapı Showroom'u Cesa Yapı Tarafından Açıldı

Anadolu Yakası’nın En Büyük Parke ve Kapı Showroom'u Cesa Yapı Tarafından Açıldı

Yapı ve Yapı Kempinski Residences Balmumcu projesinin inşaatına başladı

Yapı ve Yapı Kempinski Residences Balmumcu projesinin inşaatına başladı

İstanbul Boğazı’nda değeri 5 kat artan bir eve sahip olmak için Nef Reserve Kandilli’de son fırsat

İstanbul Boğazı’nda değeri 5 kat artan bir eve sahip olmak için Nef Reserve Kandilli’de son fırsat

Tahincioğlu Gayrimenkul, Göcek’in ilk Markalı Lüks Konut Projesine İmza Attı

Tahincioğlu Gayrimenkul, Göcek’in ilk Markalı Lüks Konut Projesine İmza Attı

Yapı ve Yapı’nın merkez ofisi Mimarlık Yıllığı’na girdi

Yapı ve Yapı’nın merkez ofisi Mimarlık Yıllığı’na girdi

Köprü açılışı yaklaşıyor, Çanakkale'de konut fiyatları yüzde 30-50 artıyor

Köprü açılışı yaklaşıyor, Çanakkale'de konut fiyatları yüzde 30-50 artıyor

DYO işbirliği ile gerçekleşen AURA Crea: “İzmir: Tarihin Renkleri” yarışmasının kazananları belli oldu

DYO işbirliği ile gerçekleşen AURA Crea: “İzmir: Tarihin Renkleri” yarışmasının kazananları belli oldu

Londra’nın yüksek döviz kira getirisi sunacak projesi ‘White City Living’ Türkiyeli yatırımcıya tanıtıldı

Londra’nın yüksek döviz kira getirisi sunacak projesi ‘White City Living’ Türkiyeli yatırımcıya tanıtıldı

2021’i satış rekoruyla kapatan Tahincioğlu, bu yıl toplam 4 yeni proje hayata geçirecek

2021’i satış rekoruyla kapatan Tahincioğlu, bu yıl toplam 4 yeni proje hayata geçirecek

Borsa İstanbul'da gong Dap Gayrimenkul için çaldı

Borsa İstanbul'da gong Dap Gayrimenkul için çaldı

“Anadolu Yakası’nın merkezi Avrupa Yakası’na an meselesi” Benesta Acıbadem’de ön satışlar başladı

“Anadolu Yakası’nın merkezi Avrupa Yakası’na an meselesi” Benesta Acıbadem’de ön satışlar başladı

Vedat Arslan: “Ekonomik güven konut üzerinden sağlanmaya devam ediyor”

Vedat Arslan: “Ekonomik güven konut üzerinden sağlanmaya devam ediyor”

Tema İstanbul 2’de birinci etapta satışa çıkan konutların yarısı 2 ayda satıldı

Tema İstanbul 2’de birinci etapta satışa çıkan konutların yarısı 2 ayda satıldı

EN ÇOK OKUNANLAR