Interzum’a Türkiye damgası

Interzum Fuarı’nda ‘Uluslararası Basın Konseyi’ tarafından ziyaret edilen 15 marka arasında yer alan Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET, inovatif yaklaşımı, yeni ürünleri ve tasarımcı işbirliği ile ön plandaydı

Interzum’a Türkiye damgası

15 Temmuz 2013 / emlakwebtv
İki senede bir Köln’de düzenlenen ve dünyanın en büyük mobilya aksesuar fuarı olan Interzum 2013 sona erdi. Dört gün süren ve 4.000 ziyaretçiyi ağırlayan fuarda SAMET, Alman basını için düzenlenen ve Interzum’un trendlerinin anlatıldığı basın gezisi kapsamına alınan 15 uluslararası firma arasında tek Türk markası olarak yer aldı.

SAMET, fuarın en büyük standı ve 3 yeni konsept ürünü ile dikkat çekti
Dünyada mobilya aksesuar sektörünün en büyük 5 oyuncusundan biri olan ve 6 ayrı kategoride 45 farklı ürününü sergileyen SAMET, fuarın en büyük standlarından olan 510 m2’lik standı ve 3 yeni konsept ürünü ile dikkat çekti. Tasarımcı Defne Koz’un SAMET’e özel tasarladığı 3 ürünüyle katıldığı fuarda, üst düzey 35 uluslararası basın mensubuna yönelik bir sunum gerçekleştirildi. SAMET Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ufuk Kızıltan’ın bizzat tanıttığı yeni ürünlerden SOFT COVER Menteşe Kapağı, özel sunumuyla fuarın en fazla ilgi çeken ürünlerinden biri oldu.
Dünyaca ünlü endüstriyel tasarımcı Defne Koz‘un imzasını taşıyan; IMM Cologne Fuarı’nda Alman Tasarım Konseyi tarafından İç Mekan İnovasyon Ödülü’ne layık görülen Soft Cover’ın yanı sıra Duolift ve Monolift Kalkar Kapak Sistemleri fuar katılımcılarının büyük ilgisini topladı. Dünyada bir ilk olarak hem 5 kademe ayar imkanına hem on/off ayarına sahip frenli menteşe Impro ve yeni nesil çekmece sistemi Slidea ise fuarda dikkat çeken diğer ürünlerdendi.