İpekar Diamond’la konuta adım attı

İpek Mobilya, Altınık İnşaat ile birlikte kurduğu İpekar İnşaat ile konut sektörüne de adım attı. Kayseri’de İpek Diamond projesini satışa sunan şirket, Kayseri’de yapacağı 700 konutluk ikinci projenin ardından rotasını İstanbul’a çevirecek

İpekar Diamond’la konuta adım attı

Türkiye'nin önde gelen mobilya markalarından İpek Mobilya konut sektöründe de varım dedi. Kendisi gibi Kayseri kökenli Altınınok İnşaat ile İpekar İnşaat'ı kuran İpek Grubu, mobilya, madencilik, alışveriş merkezi faaliyetlerinin yanına konut sektörünü de ekledi. İlk projesine Kayseri'de İpek Diamond'la start veren İpekar İnşaat, Kayseri'de ikinci projesininde hazırlıklarına devam ediyor. İpekar inşaat'ın asıl rotası ise İstanbul. Şirket İstanbul'da büyük ölçekli modern projelere imza atacak.

Asıl hedef İstanbul
İpek Mobilya'nın kuurcusu ve yönetim kurulu başkanı Saffet Arslan, merkezi İstanbul'da kurulan İpekar İnşaat'ı İstanbul'da nitelikli, modern toplu konutlar inşa etmek üzere kurduklarını ifade ederek, "Asıl hedefimiz İstanbul. Şirketimizin merkezi'de İstanbul'da. Ancak Kayseri'de 120 Konutluk İpek Diamond ve Abdullah Gül Üniversitesi ile hasılat paylaşımı yapacağımız 700 konutluk proje karşımıza bir görev olarak geldi. Başarıyla bu projeleri Kyseriye armağan ettikten sonra rotamızı İstanbul'a çevireceğiz" dedi. Arslan İstanbul'da projeler gerçekleştirmek amacıyla, Başta Emlak konut GYO olmak üzere hasılat paylaşımı ihalelerini takip ettiklerini anlattı.

İpek Diamond satışa çıktı
İpekar inşaat, geçtiğimiz günlerde ilk konut projesi İpek Diamond'u Kayseri'de düzenlediği bir organizasyonla tanıttı. Kayseri'nin en prestijli bölgesinde inşa edilecek olan İpek Diamond, 13 katlı üç rezidans bloğunda 4+1 dairelerden oluşacak. 240 ve 280 metrekarelik büyüklüklere sahip dairelerin tamamının akıllı ev teknolojisine sahip olduğu İpek Diamond'da toplam 130 daire yer alıyor. İpek Diamond, kapalı otoparkı ve vale hizmetiyle de dikkat çekiyor. 7/24 güvenlik hizmetinin olduğu projede sosyal donatılar, Cadde üstü mağazaları, kafeler, restoranlar, çeşitli dinlence ve eğlence alanları yer alıyor.

Sırada 700 konut var
Saffet Arslan, İpek Diamond projesinin ardından yakın zamanda Kayseri'de 700 konutluk ikinci projelerine başlayacaklarını açıkladı. Arslan, Abdullah Gül Üniversite'si Vakfı'nın arazi üzerinde Eski Türk Mall arazisinin ihalesini kazandıklarını, konut imarlı bu arsada 700 konut inşa edeceklerini kaydetti Projenin ruhsatının onaylandığı bilgisini veren Arslan, "Burada sosyal donatı alanlarıyla konsept bir proje yapacağız. Bu projemiz Kayseri'nin en prestijli projesi olacak" dedi.