"İran bize yeni fırsatlar sunacak"

Dumankaya Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, İran ile BM arasında imzalanan ambargonun kaldırılması anlaşmasını değerlendirdi. Dumankaya, anlaşmanın Türkiye için yeni fırsatlar yaratacağını söyledi

Dumankaya Yönetim Kurulu Başkanı Uğur dumankaya, İran ile BM arasında yapılan nükleer müzakerelerden çıkan anlaşma ve bu ülkeye uygulanan ambargonun kaldırılması kararını değerlendirdi. İran'a yönelik uygulamaların hafifletilmesiyle birlikte bölgenin alabildiğine hareketleneceğini ve coğrafi anlamda ticaretin ivme kazanacağını söyleyen Dumankaya, yeni konjonktürde Türkiye'nin yeterince pay almasının önemine dikkat çekti.

 İran'ın potansiyeli ve inşaat sektörüne katkısı
Dumankaya, İran'ın küresel oyuna dahi olma sürecinin inşaat sektörüne önemli katkılar yapabileceğine de değinerek: 

"İran’da yatırım yapma ve yakın coğrafyalarda var olma potansiyeli bulunan önemli bir sermaye ve tüketici-yatırımcı kitlesi bulunuyor. Önümüzdeki günlerde, yabancı satışlar konusunda İran’ın dâhil olmasıyla sektörde önemli bir hareketlenme olacağı kanaatindeyim. Buradaki firmaların da İran’a gitmesi ve yatırım yapması gibi durumlar da yakın gelecekte gündeme gelecektir. Bu noktada İran gelişime ve yatırım yapmaya çok açık bir pazar. Gayrimenkul sektörü yabancı satışlarının önemli bir kısmını Körfez Ülkeleri’ne yapıyordu. İran’ın devreye girmesi ile bu konudaki tüm dinamikler olumlu yönde değişecek ve dönüşecek. Hitap ettiğimiz yelpaze ve coğrafya genişliyor. Bu gelişmeden sonra, Türkiye olarak; sosyal, kültürel, tarihi bağlarımız ve benzerliklerimiz olan İran ile önemli bir değer üreteceğimize ve ülke olarak maksimum fayda sağlayacağımıza inanıyorum” dedi.

Firma Bilgisi: Dumankaya Inşaat