İran'a Kuzu Grup Yatırımı: Mesken Meher!

İran'a Kuzu Grup yatırımları devam ediyor. Mesken Meher Projesi ile Kuzu Grup dikkatleri üzerine çekiyor

İran'a Kuzu Grup Yatırımı: Mesken Meher!

Kuzu Grup İran'da 57 bin konutluk bir proje geliştiriyor. Kuzu Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, bu pazarda en fazla Türk firmalarının öne çıkacağını söyledi. Özen Kuzu, ticaret, enerji, finans ve inşaat gibi konularda iş yapan firmalar için yeni iş imkanları doğacağını belirterek, “Toplu konutlarla kentlerin yüzünün yenilenmesi sürecinde deneyimli Türk firmaları aktif rol oynayacaktır” dedi.

Kuzu Grup İran'da
Özen Kuzu, Mesken Meher projesinin Tahran eyaletinin Parandan şehrindeki 20 bin konutluk ilk etabı teslim ettiklerini söyledi. Özen Kuzu, şimdi de Tahran eyaletinin Perdis şehrinde 37 bin konutluk ikinci etabı inşa ettiklerini, inşaatın yüzde 75 seviyesine ulaştığını açıkladı. 

Mesken Meher Projesi
Mesken Meher Projesi Tahran'da 5 milyon 750 bin metrekare alan üzerinde yer alıyor. Toplam 57 bin adet konutun yer aldığı Mesken Meher Projesi İran İskan Bakanlığı tarafından ihale edilen ve yapımına Ocak 2011’de başladığımız Mesken Meher projesinin toplam büyüklüğü 2 milyar 12 milyon 500 bin dolar. Tahran’ın yeni konut ihtiyacının bir bölümünü karşılayacak olan proje, en son teknolojilerle depreme dayanıklı olarak tünel kalıp sistemiyle inşa ediliyor.

Firma Bilgisi: Kuzu Grup
Proje Bilgisi: Mesken Meher