İş dünyasında yeni parametreler

17-18 Eylül tarihlerinde İstanbul Swissotel’de gerçekleşecek olan Yeşil İş – Green Business 2013 Konferansı, 5. yılında “Değişim Zamanı” teması ile katılımcılarla buluşuyor

İş dünyasında yeni parametreler

29 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından gerçekleştirilen ve geçtigimiz yılların büyük başarılarından güç alan Yeşil İş 2013, sürdürülebilir iş ve dünya liderlerini beşinci kez buluşturuyor ve 2 gün sürecek tartışmalar, paylaşımlar ve yenilikler için ev sahipliği yapıyor. Yeşil İş 2013’te, sürdürülebilir gelecek için sürdürülebilir iş modelleri yaratmak adına çalışmalar yapan tüm taraflar bir araya geliyor.

Sürdürülebilir iş dünyasının en yeni parametreleri tartışılacak
The Guardian Sustainable Business Genel Yayın Yönetmeni Jo Confino’nun moderatörlüğünde gerçekleşecek CEO Oturumları ile, sürdürülebilir iş dünyasının en yeni parametreleri tartışılacak. İş dünyasından lider isimlerin bir araya geleceği oturumlarda, küresel pazarlarda lider olarak yer almak, iş dünyasını küresel tehditlerden koruyacak yeni fırsatlar gibi birçok önemli konu masaya yatırılacak.

5. yılında da fark yaratıyor
Geçtiğimiz yıl T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın katılımı ile 80’e ulaşan çözüm ortağı ve 100’ü aşan konuşmacı ile gerçekleştirilen Yeşil İş 2012’nin ardından, 2013’te artan sorumluluk ile hedeflerimizi daha da büyüttük!

İş dünyasının liderleri sürdürülebilir iş dünyasının geleceğini şekillendirmek, değişimi ve en yeni gelişmeleri tartışmak, yeni düşünce sistemlerini oluşturmak üzere Yesil İş 2013`te buluşuyor...

Yenilebilir Enerjiden Enerji Verimliliğine, Sürdürülebilir Inovasyondan Sürdürülebilir Finansmana, Entegre Raporlamadan Karbon Yönetimine, Sürdürülebilir Yaşam ve Tüketimden Sürdürülebilir Binalara, Sürdürülebilir Turizmden Sürdürülebilir Tarım ve Gıdaya...

Değişimi, 80’e ulaşan çözüm ortağı ve güç birliği yaptığı tüm paydaşları ile gerçekleştiren Yeşil İş 2013’ün Stratejik Çözüm Ortaklığı’nı Schneider Electric üstlenirken; BASF ve Bio İstanbul, Capatect ve Rehau diğer önemli çözüm ortakları arasında yer alıyor. Konferans kapsamında Sürdürülebilir Kalkında Derneği, UNDP, The Gold Standart gibi kurumlarla işbirliği yapılırken; konferans İmsad, Taba, Turob gibi kurumlar tarafından da destekleniyor. Yeşil İş 2013’ün basın çözüm ortakları arasında ise SkyTürk 360, HaberTürk, Radikal, Brandage, Ekoiq, Gayrimenkul Türkiye, Kariyer.net, Eko Yapı, Yeşil Bina, Su ve Çevre gibi kurumlar yer alıyor.

Tüm taraflar bir araya geliyor
Kamu, özel sektör, üniversite ve STK paydaşlığının önemine vurgu yapan ve konu ile ilgili tüm tarafları biraraya getirerek farklı sektörlerdeki “sürdürülebilir iş modelleri”ne odaklanan programıyla Yeşil İş 2013, sürdürülebilirlik alanındaki yeni fırsatları ve iş modellerini katılımcılarla paylaşıyor. Konferans, yenilenebilir enerji, sürdürülebilir inovasyon, sürdürülebilir finansman, sürdürülebilir yaşam ve tüketim, sürdürülebilir turizm, sürdürülebilir belediyeler ve sürdürülebilir ulaşım gibi konuları kapsayan oldukça zengin bir içeriğe sahip. Farklı sektörleri buluşturan Yeşil İş 2013`te, iş dünyasının liderleri, sürdürülebilir büyümenin uzmanları, özel sektör, kamu sektörü, sivil toplum ve akademisyenler gündemi değerlendirirken, iş modellerinin geleceğine şekil verecek görüşlerini aktarıyorlar.

İş dünyasının gündemi: Sürdürülebilirlik
Ekonomik, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Sürdürülebilirlik AkademisiYönetim Kurulu Başkanı Murat Sungur Bursa,“Akademi olarak bu yıl beşincisini gerçekleştireceğimiz Yeşil iş 2013: Sürdürülebilir İş Buluşması’nın Türk iş dünyasının global pazarlarda lider olması için kaçınılmaz olan sürdürülebilirlik dönüşümüne ivme kazandıracağına ve değer katacağına inanıyor; bu konudaki tüm çalışmalar için örnek teşkil etmesini temenni ediyoruz.” diyor.

Karbon ayak izi siliniyor
Sürdürülebilirlik Akademisi tüm etkinliklerini karbon nötr olarak gerçekleştiriyor. Yeşil İş 2013’te konferansın karbon ayak izi üniversiteli gönüllülerden oluşan “Karbon Avcıları” ekibi tarafından hesaplanıyor.