İş dünyasından Karlov saldırısına sert tepki

Dün akşam saatlerinde Rusya Büyükelçisi Karlov'un yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan suikast girişimi Türk iş dünyası tarafından sert bir dille kınandı.

İş dünyasından Karlov saldırısına sert tepki

Dün akşam saatlerinde Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'un hayatını yitirmesine neden olan suikast girişim Türk iş dünyası tarafından tepkiyle karşılandı. 

Kahraman: Bu tip olaylardan kimse bir şey kazanamayacak

 

İş dünyasından Lavrov saldırısına sert tepki

 

Karlov'a yönelik saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyleyen Türkiye Genç İşadamları Derneği Ankara Şube Başkanı Ercan Kahraman, "Saldırı iki ülke ilişkilerini bozmaya yönelik talihsiz bir adımdır. Kimse bu tip saldırılardan medet ummasın..." dedi.

Çağlar: Uçak olayı aydınlatılmıştı; bu da aydınlanacak

 

İş dünyasından Lavrov saldırısına sert tepki

 

Andrey Karlov'un yaşamını yitirdiği saldırıyı "lanetlediğini" ve Rus halkının üzüntüsünü paylaştığını açıklayan İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar da:

"Bu menfur saldırının kimlerin amacına hizmet ettiği Rus dostlarımız tarafından çok iyi bilinecektir. Hatırlanacağı gibi Rus uçağının düşürülmesi olayı yaklaşık bir yıl sonra aydınlatılmıştı. Şimdi en doğrusu bu terör saldırısının da aydınlatılmasını beklemek olacak. Son dönemde ivme kazanan Türk-Rus ilişkilerinin bundan etkilenmeyeceğine inanıyorum." dedi.

Erkoç: "Saldırı Türk milletine yapılmıştır"
Andrey Karlov'a yönelik saldırıyı kınayan MASFED, BOD ve OTONOMİ Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç da, saldırının aynı zamanda Türk milletine yapılmış bir saldırı olduğunu belirterek:

"Sayın Andrey Karlov’a yapılan hain saldırının amacı Türk-Rus dostluğuna darbe vurmaktır ama hainler amaçlarına ulaşamayacaktır.Türk-Rus ilişkilerinin normalleştiği şu dönemde böyle bir olayın meydana gelmesi oldukça manidardır. Dostumuz Rusya Federasyonu’na, Büyükelçi Karlov’un ailesine başsağlığı diliyor olayı şiddetle kınıyoruz.” dedi