İş Dünyasının şampiyonları, yarıştı

Vodafone Türkiye’nin isim sponsoru olduğu ve bu yıl ilki düzenlenen Vodafone İstanbul Champions Running Şirketler Arası Koşu, 26 Mayıs Pazar günü gerçekleştirildi

İş Dünyasının şampiyonları, yarıştı

27 Mayıs 2013 / emlakwebtv
Spora global çapta önemli yatırımlar yapan Vodafone, şirket çalışanlarından oluşan koşu takımlarına ekip olarak hareket etmenin keyifli ve eğlenceli yönünü yaşatmak üzere harekete geçti. Vodafone İstanbul Champions Running’in ilki, 26 Mayıs Pazar günü Belgrad Ormanı’ndaki 6 kilometrelik parkurda koşuldu. Türkiye’nin lider firmalarının çalışanlarından oluşan takımlar, hem koşuda ter döktü, hem de takım ruhunu pekiştirdi. Her yıl iki kere düzenlenecek Vodafone İstanbul Champions Running’in ikincisi Ekim ayında gerçekleşecek.

Sprocular, “Her plaza çalışanı sporcudur” sloganıyla yola çıktı
35. Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu’na hazırlık niteliği de taşıyan Vodafone İstanbul Champions Running, şirket içi takım ruhunu güçlendirip şirketler arası rekabet ortamını teşvik etmek üzere “Her plaza çalışanı sporcudur” sloganıyla yola çıktı. 37 takımdan 500’e yakın sporcu, hem sağlıklı yaşamın altını çizdi hem sporcu ruhlarını sergiledi hem de şirketlerini koşuda başarıyla temsil etti.

Masa başındaki maraton ruhu, koşu parkurundaydı
37 takım ve 500’e yakın çalışan, en az 5, en çok 20 kişiden oluşan takımlar halinde şirketlerini temsilen yarışmaya katıldı. Vodafone İstanbul Champions Running, yoğun iş yaşamında her gün bir maraton koşan çalışanları, iş yaşamınıntemposundan uzaklaştırdı. Çalışanlar, ekip ruhunu güçlendirirken, koşmanın keyfini çıkarabilecekleri bir hafta sonu geçirdi.

İstanbul Champions Running katılımcıları Hillside City Club ile 3 hafta öncesinden hazırlık koşuları ve kuvvet antrenmanları ile yarışa hazırlanmaya başladı. Yarış gününde Belgrad Ormanı’ndaki sabah kahvaltısında sohbet edip yarışın havasına giren koşucular, yarıştan sonraPower FM’in müzikleri ve Dominos ile müzik ve yemeğin tadını çıkardı.

En hızlı kadın ve erkek, New York Maratonu’na gidiyor
Yarışı dereceyle bitirenlerse şampiyonluk gururu içindeydi. En hızlı takım, en hızlı kadın ve en hızlı erkek yarışmacıların ödüllendirildiği Vodafone İstanbul Champions Running’de 6 kilometrelik parkuru tamamlayan takımlar arasından en kısa sürede parkuru bitiren Eczacıbaşı Koşu Takımı şampiyonluğu göğüsledi. İkinciliği Vodafone Koşu Takımı, üçüncülüğü de Unilever Koşu Takımı aldı. Birinci olan Eczacıbaşı takımındaki koşucular Nokia Lumia 920 cep telefonunun sahibi oldu. İkinci olan Vodafone takımı Nokia Lumia 820, üçüncü Unilever takımıysa Nokia Lumia 620 ödülüne kavuştu. Dereceye giren tüm koşuculara Timex marka saat armağan edildi. Ayrıca ilk üç takıma altı aylık Gazete Habertürk tablet uygulaması aboneliği hediye edildi. Yarışmanın bireysel kategorisinde en iyi dereceyi yapan kadın ve erkek çalışan birer çift adidas Energy Boost ayakkabıya kavuştu.

En hızlı erkek koşucu, Pegasus Koşu Takımı’ndan 23:52’lik derecesiyle Muzaffer Erdoğan oldu. En hızlı kadın koşucu Vodafone Koşu Takımı’ndan 26:55’lik derecesiyle Damla Günkut oldu. Vodafone İstanbul Champions Running koşularının ikincisi Ekim ayında gerçekleşecek ve bu koşularda en iyi dereceyi yapan atletler 3 Kasım’da yapılacak New York Maratonu’nu yerinde izleme şansını elde edecek.

Aksoy: “Vodafone Türkiye olarak, müşterilerimizin hem iş hem de sosyal hayatlarında yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”
Vodafone İstanbul Champions Running’in ikincisinin Ekim ayında koşulacağını müjdeleyen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Vodafone Türkiye olarak, ülkemizin bilgi toplumuna dönüşmesine katkı sağlayacak teknolojik yatırımlarımızı sürdürürken, sosyal ve kültürel gelişime destek sunacak yatırımları da önceliklendiriyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz toplum için değer yaratma arzusunun bir uzantısı olan sürdürülebilir çalışmalar kapsamında, sporcuyu ve spor yapan herkesi destekleyerek, sporu kitleselleştirmeyi ve erişilebilir hale getirmeyi hedefliyoruz. Bu anlayışla, Türkiye’nin değişimini tetikleyen şirketlerinin oluşturacakları takımlarla birlikte sağlıklı yaşama verdiğimiz değeri beraber göstermek istiyoruz. Vodafone İstanbul Champions Running’i, Vodafone Türkiye olarak adımızı verdiğimiz, Türkiye’nin en geniş katılımlı kitlesel organizasyonu Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu’na bir hazırlık etabı olarak konumlandırıyoruz. Vodafone Türkiye olarak, müşterilerimizin hem iş hem de sosyal hayatlarında yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”