İş dünyasının yükselen trendi: Hazır ofis

Hazır ofis uygulaması, tüm dünyada giderek yaygınlaşıyor. Şimdiden dünyadaki toplam ofis arzının yüzde 12'sini oluşturan konsept, başta kira giderleri olmak üzere maliyet avantajlarıyla da dikkat çekiyor

İş dünyasının yükselen trendi: Hazır ofis

Hazır ofis konsepti tüm dünyada giderek yaygınlaşıyor. İş adamları tarafından yaygın biçimde tercih edilmeye başlanan ve şimdiden dünyadaki toplam ofis arzının yüzde 12'lik kısmını oluşturan "hazır ofis" uygulamaları, diğer taraftan, başta kira olmam üzere, giderler konusunda da önemli avantajlar içeriyor. 

Plaza Cubes ofisleri yüzde 45 daha ucuz
Hazır ofis sektörünün Türkiye'deki en önemli oyuncularından Plaza Cubes Ortağı Süleyman Çoruh, Zincirlikuyu'da 100 metrekarelik 4-6 kişilik bir ofis kiralama halinde, ofis giderlerinin aydı 11 bin TL'ye kadar ulaştığını belirterek, kira, stopaj, aidat, fatura, sekreter ya da çay-kahve gibi unsurlar için ekstra maliyetlerin karşılandığına dikkat çekti. Çoruh:

"Plaza Cubes’ta ise, örneğin Metrocity İş Merkezi gibi bir lokasyonda aylık sabit 6 bin lira vererek bu hizmetlerin hepsine sorunsuz şekilde ulaşılabiliyorsunuz” şeklinde konuştu. 

İş dünyasının yükselen trendi: Hazır ofis

Ofis kurulumu için masraflar sıfırlanıyor
Hazır ofis uygulaması ile şirketlere kurulum aşamasındaki yüksek masraflardan kurtulma avantajı sunulduğunu, böylesi bir kurulum için Zincirlikuyu bazında yapılacak harcamanın 18 bin TL düzeyinde bulunduğunu söyleyen Çoruh, bu masrafların da Plaza Cubes ile birlikte ortadan kalktığını belirtti.

1.200 kişiye hizmet
Bugün Plaza Cubes’un hazır ofis hizmetlerinden ağırlıklı olarak IT, bilişim, danışmanlık firmaları ile etkinlik ajansları ve girişimcilerin oluşturduğu 1.200’e yakın kişi ve çok sayıda kurum faydalanmayı sürdürüyor