İş güvenliği sektörünün gözü bu fuarda

İş kazaları alanında, özellikle son yıllarda iyi sınav veremeyen Türkiye, Marmara Tanıtım Fuarcılık tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Safety&Health ve 19. Uluslararası Fire&Rescue Fuarlarında buluştu. Bugün açılan fuar 13 Eylül'e kadar devam edecek

İş güvenliği sektörünün gözü bu fuarda

"Son yıllarda iş güvenliği ve işçi sağlığı alanında başarılı bir sınav veremeyen Türkiye, güvenlik, yangın ve yaşam kurtarma gibi hayati konularda faaliyet gösteren kişi ve kuruluşları aynı çatı altında toplayan iki fuara merhaba dedi. Marmara Tanıtım Fuarcılık tarafından organize edilen, 4. Uluslararası Safety&Health ve 19. Uluslararası Fire&Rescue Fuarı 10-13 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleştiriliyor

İlk gündem: Can güvenliği
Özel sektör, sivil toplum örgütleri ve kamu kurumları başta olmak üzere 202 kurum ve kuruluşun katıldığı etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Marmara Tanıtım Fuarcılık Genel Müdürü Feridun Bayram, daha önce tek tek düzenlenen etkinliklerin gelen talep üzerine ortak bir organizasyon çerçevesinde gerçekleştirildiğini belirtti. Bayram:

İş güvenliği sektörünün gözü bu fuarda

ISAF SHF Fuarı’nda, bugünkü yaşadığımız yoğunluk, aldığımız kararın doğruluğunu kanıtlar nitelikte. Fuarın ikinci ve üçüncü günleri de aynı yoğunluğu yaşayacağımızı düşünüyor ve hazırlıklarımızı bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz”  şeklinde konuştu. 

Teknolojik sunumlar ilgi çekiyor
300'den fazla yeni ürün ve teknolojinin tanıtıldığı fuarda, gerçekleştirilen simülasyonlar ve acil durum senaryoları gibi ziyaretçileri bilgilendirmeye yönelik aktiviteler büyük ilgi çekti. Bu yıl 19. kez düzenlenen etkinlikle birlikte, 6331 sayılı kanunun yürürlüğü girmesinin ardından sektör haline gelen iş sağlıve güvenliği alanındaki dev firmalar ortak bir çatı altında buluşma fırsatını elde etti.