İş GYO’dan İzmir yatırımı

İş GYO, İzmir Konak’ta “Yeni Kent Merkezi” alanında kuracağı Ege Perla projesini tanıttı

İş GYO’dan İzmir yatırımı

6 Kasım 2012 / emlakwebtv
İş GYO, İzmir Konak Belediye’si sınırları içindeki “Yeni Kent Merkezi” alanında 18 bin 392 metrekarelik arsa üzerine kuracağı Ege Perla projesini tanıttı. Proje körfez manzaralı dairelerden, ofislerden ve yarı açık mimariyle oluşturulacak mağazalardan oluşuyor. 150 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek karma projenin, Aralık 2015’te tamamlanması hadefleniyor.

Emre Arolat imzası taşıyan projede 25 bin metrekarelik kiralanabilir alan, 30 bin metrekare satılabilir alan bulunuyor. Projede, tamamı körfez manzaralı 111 daire ve 65 ev-ofisten oluşan 46 ve 29 katlı iki kule bulunuyor.

Projenin tanıtımında konuşan İş GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Süha Önder, “Ege Perla, İş GYO’nun tüm tecrübesini yansıtabileceği, İzmirlilere ve İzmir’i kalbinde hissedenlere hak ettikleri kaliteli yaşamı sunabilecek, en değer verdiğimiz projelerimizden biri olacak” diye konuştu.

İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes ise, “İş GYO olarak fırsatların bulunduğu, potansiyel barındıran tüm bölgelerdeki yatırımları takip etmekteyiz. İzmir’in büyük potansiyeli, dinamizmi ve yüksek yatırım gücü pek çok yatırımcının ilgi alanında. Dolayısıyla biz de İzmir’in sahip olduğu bu gücü yatırımcılarımızla buluşturmak istedik. Bu anlamda Ege Perla yüksek getirili ve akılcı gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin pek çok şey bulacağı bir proje olacak” dedi
Tanes, “ projemizde 1+1’den 5+1 Executive’e kadar farklı büyüklük ve tipte tamamı balkonlu ve körfez manzaralı 111 konut ve 65 ev ofis bulunuyor. Projenin ruhsatını ise geçtiğimiz Mayıs da aldık. Ekim ayı içinde ön talep toplamaya başladığımız projede ortalama metrekare fiyatları ise 3 bin dolar seviyesinde.”

Dört karayolunun kesişim noktasında bulunan proje, İzban’a 300 metre, Metroya 800 metre uzaklıkta konumlanıyor. Ayrıca proje havaalanına araç ile 20 dakika, Urla’ya 40 dakika, Çeşme ve Alaçatı’ya 1 saat mesafede bulunuyor.

Firma Bilgisi: Iş Gyo