İş GYO iki projesiyle Perakende Günleri'nde

İş GYO, İzmir'de inşa ettiği Ege Perla ve İstanbul Finans Merkezi projeleri ile 15. Perakende Günleri'ne katıldı.

İş GYO iki projesiyle Perakende Günleri'nde

25-26 Kasım tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen 15. Perakende Günleri'ne katılan İş GYO, Ege Perla ve İstanbul Finans Merkezi projelerini sergiledi. 50 ülkeden 5.700 katılımcı ile gerçekleşen etkinlikte dünyanın en önemli konuşmacı ve markaları aynı çatı altında toplandı.

İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, mega projelerin, başta gayrimenkul olmak üzere ülke ekonomisine olumlu yönde katkı sunduğunu ve yeni ulaşım aksları ile beklenen turizm, gida ve lojistik yatırımları doğrultusunda Ege Perla projesinin her geçen gün değer kazandığını belirterek, İstanbul Finans Merkezi'nin Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilecek uluslararası nitelikteki bir finans merkezi olma özelliği taşıdığını söyledi. 

İş GYO iki projesiyle Perakende Günleri'nde

"İFM projesi ülkemiz ve İstanbul adına pek çok yenilik ve gelişmeye fırsat tanıyacaktır. İstanbul’un bölgesel ve küresel finans merkezi olması ülkemizde istihdamın ve uluslararası fon girişinin artmasına yardımcı olacak ve ekonomik büyümeye kayda değer bir katkı sağlayacaktır," dedi. 

İş GYO iki projesiyle Perakende Günleri'nde

Ege Perla: Metrekaresi 3.159 dolar
İş GYO tarafından İzmir'de planlanan 180 milyon dolarlık Ege Perla projesinde yüzde 70'lik satış oranına ulaşan İş GYO, projenin yüzde 90'lık kaba inşaat bölümünü de tamamlamış durumda. Projede konutların metrekaresi 3. 159 dolardan, ofislerde ise 3.740 dolardan satışa sunuluyor. 

İstanbul Finans Merkezi projesi
İş GYO'nun Perakende Günleri'nde satışa sunduğu bir diğer proje olan ve Ümraniye'de hayat geçirilmekte olan İstanbul Finans Merkezi de 5 bin metrekarelik arsa üzerinde konumlanıyor. 18 katlı ofis ve ticari alanlardan oluşan İstanbul Finans Merkezi, bölgesel ve küresel finans gücünün odağında yer alıyor.