İş GYO, satış işlemlerini tamamlandı

İş GYO, Antalya Manavgat’ta bulunan Seven Seas Otel ile Antalya Kemer’de bulunan Imperial Otel’in Otium Otelcilik Turizm Ticaret A.Ş.’ye satış işlemlerinin tamamlandı

İş GYO, satış işlemlerini tamamlandı


İş GYO, Antalya Manavgat’ta bulunan Seven Seas Otel ile Antalya Kemer’de bulunan Imperial Otel’in Otium Otelcilik Turizm Ticaret A.Ş.’ye satış işlemlerinin tamamlandığını duyurdu. Tapu devir işlemleri tamamlanan satış süreci sonucunda İş GYO her iki otelin satışından KDV dahil olmak üzere toplamda 53.690.000 Euro gelir elde etti. İş GYO, Uluslararası Finansal Raporlama Standartları kapsamında tutulan kayıtlara göre satış işleminden toplamda 22 milyon TL satış kârı realize etmeyi hedefliyor. Her iki otelden elde edilen gelirlerin İş GYO’nun yüksek getirili yeni yatırımlarında değerlendirilmesi amaçlanıyor.

İstanbul Finans Merkezi’nin konsept proje çalışmaları tamamlandı
İstanbul Finans Merkezi (İFM) kapsamında yaklaşık 10 bin metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerinde ofis ve ticari ünitelerden oluşan bir projeye de sahip olan İş GYO, söz konusu projenin konsept çalışmasını tamamladı. Yurt çapında önemli gayrimenkul projelerine imza atan İş GYO’nun 2013 yılında İzmir’in Yeni Kent Merkezi olarak adlandırılan bölgesinde hayata geçirdiği ve 2012’de satışa çıkan Ege Perla projesinin yüzde 50’si halihazırda satılmış bulunuyor ve projenin üst yapı ihale süreci sürüyor.

Çınarlı Bahçe Tuzla’da teslimata geri sayım başladı
2011 yılı sonunda temeli atılan ve konut satışlarının tamamlanmak üzere olduğu Çınarlı Bahçe Tuzla konut projesinde konutların teslimatına ise planlandığı gibi Ağustos ayı içerisinde başlanması öngörülüyor. Aynı bölgedeki Türkiye İş Bankası Teknoloji ve Operasyon Merkezi ile yan parseline inşa edilecek alışveriş merkezi, otel ve ofis öğelerini içerisinde barındıran karma projenin ise inşaatı devam ediyor. İş GYO’nun, Beyoğlu bölgesinde yer alan ve 2010 yılı içerisinde portföyüne dahil ettiği arsa üzerindeki “Ofis Lamartine” projesinin de inşaat süreci tamamlandı. Projede kiralama süreci sürüyor.

İş GYO hakkında detaylı bilgi için: www.isgyo.com.tr

Firma Bilgisi: Iş Gyo