İş GYO yatırım halkasına Manzara Adalar’ı ekledi

Kamu ve özel sektör yatırımlarıyla çekim merkezi olan Kartal, İş GYO projelerinin yeni durağı oldu. Konut ve ticari alanlardan oluşan Manzara Adalar’da daire fiyatları 267 bin 700 TL’den başlıyor

İş GYO yatırım halkasına Manzara Adalar’ı ekledi

Türkiye'nin piyasa değeri bakımından ilk 3'teki gayrimenkul yatırım ortaklıklarından İş GYO, devam eden 600 milyon dolarlık projelerine bir yenisini daha ekledi. Yeni projesi için Kartal'ı seçen İş GYO 300 milyon dolarlık yatırımlaüçü konut, ikisi ofis beş blok ve tcari ünitelerden oluşan Manzara Adalar projesini satışa sundu. Dünyaca ünlü mimarlık firması Perkins Eastman'ın imzasını taşıyam Mamzara Adalar'da 975 adet stüdyo daireden 5+1'e kadar değişen konutlar ile iki ofis bloğu ter alıyor. Sahil şeridine arabayla yaklaşık 5 dakika, yürüyerek ise 17 dakika mesafede bulunan Manzara Adalar 2 bin 500 metreakarelik sosyal alanlarıyla da dikkat çekiyor. Projede stüdyo daireler 267 bin 700, 1+1 daireler 342 bin 100, 2+1 daireler 577 bin 100, 3+1 daireler 896 bin ve 4+1 dairelerin fiyatları ise 1 milyon 518 bin 500 TL'den başlıyor.

Kartal öne çıkıyor
İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, Manzara adar projesinin yer aldığı Kartal'ın 3. köprünün yanı sıra metro projesi ile birlikte son dönemlerde öne çıkan bir bölge olduğuna dikkat çekere, Marmaray'ın tamamlanmasıyla birlikte bölge, Avrupa yakasıyla daha entegre hale gelmiştir. Kartal, İstanbul genelinde yatırım yapılabilecek, gelecek vaadeden ilçeler arasında gösterilmektedir" dedi. Tanes, yaklaşık 3,5 milyon metrekarelik alanı kapsayan Kartal kentsel dönüşüm projesinin ilçedeki beklentileri artırdığına da değinerek, "Avrupa'nın en büyük Adliye Sarayı'nın da Kartal ilçe sınırları içinde olması bölgeyi cazip kılıyor. Kartal'ın diğer öne çıkan özellikleri arasında İsstanbul Finans Merkezi, Havaalanına ve yeni Marmara Üniversitesi kamüsüne yakınlıkta bulunuyor" dedi.

Yeni projeler geliyor
Turgay Tanes, İş GYO'nun gelecek planları hakkında da bilgi vererek, NEF ile ortaklaşa hayata geçirekleri Davutpaşa'daki eski şişecam fabrikasının bulunduğu arazi üzerindeki projeyi de ocakta tanıtmayı hedeflediklerini kaydeti. Tanes Ayrıca, 2015 yılında başlayacakları İstanbul Finans Merkezi sınırları içinde kalan projenin de bakanlık onayının alındığı ruhsat çalışmalarının devam ettiği bilgisini verdi.

Hedef 110 milyon kira geliri
İş GYO'nun piyasa değeri açısından GYO'lar arasında ilk 3'te yer aldığını belirten Tanes, 7 yıldır düzenli olarak nakit temettü dağıtan bir şirket olarak, hisse yatırımcılarının büyük bölümünün yabancı yatırımcılar olduğunu kaydetti. İş GYO'nun yaklaşık 55-56 milyon TL düzenli kira geliri olan, karma portföye sahip bir gayrimenkul yatırım ortaklığı olduğunu vurgulayarak, 3 yıllık süreçte bu rakamı 110 milyon TL çıkartmayı hedefliyoruz" dedi.

"İş GYO yatırım halkasına Manzara Adalar’ı ekledi" Başlıklı Haberin Galerisi

İş GYO yatırım halkasına Manzara Adalar’ı ekledi

İş GYO yatırım halkasına Manzara Adalar’ı ekledi

İş GYO yatırım halkasına Manzara Adalar’ı ekledi

Firma Bilgisi: Iş Gyo
Proje Bilgisi: Manzara Adalar