İş GYO yatırımı Ege PERLA’ya yaptı

İş GYO, gelecekteki değer artışlarından faydalanmak üzere yatırım amaçlı olarak Ege Perla'daki 32 adet üniteyi portföyünde tutma kararı aldı.

İş GYO yatırımı Ege PERLA’ya yaptı

İş GYO’nun İzmir’de hayata geçirdiği ilk projesi olan Ege PERLA’da kaba inşaatın yüzde 87’si tamamlandı. Proje teslimatının 2015 yılı sonunda başlanarak kademeli olarak gerçekleştirilmesi planlanıyor. Metrekare fiyatları yaklaşık olarak 3 bin 200 ila 3 bin 700 dolar bandından belirlenen projenin yüzde 70’lik bölümü de satıldı.

İş GYO, gelecekteki değer artışlarından faydalanmak üzere yatırım amaçlı olarak projedeki 32 adet üniteyi portföyünde tutma kararı aldı. Ege PERLA’nın son derece doğru bir yatırım olduğuna en başından beri yürekten inandıklarını belirten İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, “3. Köprü, Çanakkale ve İzmit Körfez geçişleri tüm sektörlere olumlu katkı sağlayacak yatırımlardır. Bu alt yapı çalışmaları tüm Güney, Doğu Marmara ve Kuzey Ege’yi etkileyecek 3 ayrı geçiş noktası teşkil etmekte ve büyük bir çember oluşturmaktadır. Büyük resme baktığımızda bu yatırımların pek çok sektöre fayda sağlayacağını, etkisinin büyük olacağını ön görebiliriz. Bu ulaşım akslarının Ege Bölgesi ve İzmir İli üzerinde yaratması beklenen olumlu sosyo-ekonomik etkileri göz önüne alarak, Ege PERLA’da 32 adet üniteyi, gelecekteki değer artışlarından faydalanmak üzere yatırım amaçlı olarak portföyümüzde tutma kararı aldık” dedi.  

Firma Bilgisi: Iş Gyo
Proje Bilgisi: Ege Perla