İş GYO'dan sektördeki kadın emeğine destek

İş GYO bugün Four Seasons Otel'de düzenlenen Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu etkinliğinin sponsorluğunu üstlendi.

İş GYO'dan sektördeki kadın emeğine destek

Bu yıl mart ve nisan aylarında, gayrimenkul sektöründe görevli 400'ü aşkın kadın çalışanla yapılan ve Türkiye'de bir ilk olan araştırma ULI Türkiye (Urban Land Institute), GYODER ve TMB iş birliğiyle gerçekleştirildi. Araştırmada, bu sektörde çalışan kadınların sorunlarının ve çözüm yollarının belirlenmesi amaçlanıyor.
 
İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes sektördeki kadın emeğinin önemine değinerek

“İş GYO olarak kurumsal kültürümüzün ve şirket politikamızın şekillenmesinde rol oynayan en önemli etkenlerden biri herhangi bir cinsiyet ayrımı gözetmeksizin “doğru kişinin doğru işe yerleştirilmesi” prensibiyle hareket etmemizdir. Bu hedef doğrultusunda şirket faaliyetlerinin en etkili şekilde gerçekleşmesini sağlayacak kalitede insan gücünün işe alımı yapılmış ve yapılmaya devam edecektir. Bu kültürde şekillenen bir çalışma ortamı şirket içinde yaşanabilecek herhangi bir ayrımcılığı bertaraf etmekte ve çalışanlar için huzurlu çalışma ortamı yaratmaktadır. Halihazırda şirketimiz çalışanlarının yüzde 52'si, üst düzey yöneticilerinin yüzde 62'si, yönetim kurulu üyelerinin yüzde 38'i, şirketimizde söz sahibi kişilerin ise yüzde 45'i kadın çalışanlarımızdan oluşmaktadır. Toplam iş tecrübesi 20-30 yıl arasında olanların yüzde 36'sı kadın iken en çarpıcı rakamlardan biri de 0-5 yıl çalışanların oranın yüzde 73'ünün kadın olmasıdır. Bu Türkiye genelindeki ve gayrimenkul sektöründeki diğer şirketlere kıyasla oldukça yüksek bir orandır. Aynı zamanda İş GYO'nun sektördeki öncü tutumunu ortaya koymakta ve şirketimizin gururla taşıdığı değerlerden biri olma niteliği taşımaktadır.” dedi