İş GYO'dan Tuzla'da dev arsa alımı

İŞ GYO Yönetim Kurulu, 20 Ocak tarihli toplantısında, Alarko Ağır Makina Sanayi Anonim Şirketi mülkiyetinde bulunan Tuzla arazisini satın almaya karar verdi. Firma, 62 bin 655 metrekare genişliğindeki arazi için 143.500.000 TL ödeyecek

İş GYO'dan Tuzla'da dev arsa alımı

İŞ GYO Yönetim Kurulu, Alarko Holding'e bağlı olarak faaliyet gösteren ALAMSAŞ-Alarko Ağır Makina Sanayi Anonim Şirketi'ne ait İstanbul Tuzla arazisini satın alma kararı aldı. 

İŞ GYO KAP'a bildirdi
İŞ GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, İstanbul İli, Tuzla İlçesi, Merkez Mahallesi, Kanlımandıra mevkiinde yer alan, Alarko Ağır Makina Sanayi Anonim Şirketi'ne ait arazisinin satın alınmasına karar verildiğini bildirdi. Firma, toplamda 62 bin 655 metrekare genişliğindeki arazi için 143.500.000 TL ödeyecek. Söz konusu bedel tapu devir tarihinde ödenecek.

İŞ GYO'nun yeni arazisi nerede?
İş GYO'nun Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamaya, söz konusu araziye ilişkin olarak Nova Taşınmak Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından hazırlanan bir değerleme raporu da eklendi. Söz konusu raporda Araplar Caddesi'ne yaklaşık 230 metre cephe üzerinde bulunan eğimsiz bir nitelik sergileyen taşınmazın Tuzla Merkez'e 2.7, D100 Karayoluna 600 metre, Sabiha Gökçen Havalimanı'na ise 12 kilometrelik uzaklıkta bulunduğu belirtildi. 

Nitelikli bir ofis projesi için uygun
Raporda, arazinin konum, büyüklük, mimari özellik, inşaat kalitesi ve mevcut durum özelliklerinden hareketle en verimli kullanım seçeneği olarak da, gerekli izinlerin alınması ve mevcut tesis yapılarının yıkılmasının ardından "nitelikli bir ofis projesi"nin geliştirilmesine uygun olduğu görüşüne yer verildi.

Arsa üzerinde geliştirilecek olası bir projeye ilişkin değerlendirmelerle ilgili sonuç bölümünde de:

"Analiz sonucunda projenin finansal değeri 486.307.727,-TL olarak bulunmuştur..." ifadelerine yer verildi.