İş’in yeni adresi Kozyatağı’nı dönüştürüyor

Kılıçoğlu Group İstanbul’daki 3’ncü büyük gayrimenkul projesinin inşaatına başladı. 95 metre yüksekliğinde 3 bloktan oluşacak Kılıçoğlu Mermerler Plaza’da ticari üniteler iki ay sonra satışa çıkacak

İş’in yeni adresi Kozyatağı’nı dönüştürüyor

20 Haziran 2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi

Kartal’da Hukukçular Towers ve Kuriş Kule projelerinin inşaatına ve satışına devam eden Kılıçoğlu Group son projesi için Kozyatağını seçti. İki ay içinde satışa sunulacak olan Kılıçoğlu Mermerler Plaza ismini taşıyan proje, 3 blokta ticari gayrimenkul projesi olarak yükselecek.

Kılıçoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç, son projelerinin sivil bir kentsel dönüşüm projesi örneği olduğuna dikkat çekti.  Kılıç, arsada daha önce bulunan Mermerler Plaza’yı arsa sahibiyle anlaşarak yıktıklarını ve yerine bölgenin ihtiyaç duyduğu daha güvenli, daha kaliteli ve teknolojik bir iş merkezi yapımına başladıklarını açıkladı. Talat Kılıç, Kozyatağı bölgesinin iş sahipleri için vazgeçilmez alanlardan biri olduğuna dikkat çekti.

Bina küksekliği 95 Metre

Mermerler Plaza, 33 bin 500 metrekare toplam kapalı alana sahip bulunuyor.  Tabandan birleşik 3 bloktan oluşan projede, 24 katlı ofis bloğunda 24 ofis ve 9 mağaza, 6 katlı müstakil tek ofis binası ve 2 mağazanın yanında 2 katlı dükkan bloğuna da yer veriyor. Zeminin altında 4 kat kapalı otoparka sahip olan Kılıçoğlu Mermerler Plaza’da ofislerin büyüklükleri 300 metrekare ile 750 metrekare arasında değişiyor.

Bina yüksekliği 95 metreyi bulan Kılıçloğlu Mermerler Plaza, panoramik İstanbul, deniz ve Adalar manzarasına sahip. 

Ergün Mimarlık Ofisi Y. Mimar Dr. Ender Ergün imzasını taşıyan proje LEED Gold serifikasına da aday. Yüksek katlarda da açılır pencere sistemlerine sahip olacak projenin ayrıcalıklarından birinin de otoparklarında elektrikli araç şarj ünitelerinin bulunması olarak açıklandı.