İş makinaları sektörünün dev fuarı başladı

Uluslararası İş Makinaları-Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı başladı. Bu yıl 21. kez gerçekleştirilen etkinliğe 25 bini aşkın ziyaretçi bekleniyor.

İş makinaları sektörünün dev fuarı başladı

Uluslararası İş Makinaları, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı-Ankomak 21. kez kapılarını açtı. İstanbul CNR Expo'da başlayan ve 350 firmanın katılım gösterdiği etkinliğe 80 ülkeden 25 bini aşkın ziyaretçi bekleniyor. 

İnşaat ve iş makinalarının dev etkinliği başladı
ITE Türkiye bünyesinde faaliyet gösteren EUF-E Uluslararası Fuarcılık imzasıyla 2 senede bir kez organize edilen Ankomak 2016 5 gün boyuca devam edecek. 35 ülkenin katılım gösterdiği etkinliğin 32 yıllık geçmişe sahip olduğu bilgisini veren ITE Turkey İş ve İnşaat Makinaları Grup Diretörü Nezih Çağın özellikle Avrasya bölgesinde önemli bir ticari platformun oluştuğu bilgisini verdi. İnşaat sektörünün önemli yapı taşları arasında yer alan iş makinaları sektörünün özellikle kentsel dönüşüm ve mega projelerle birlikte büyüme ivmesini yükselttiğini söyleyen Çağın:

İş makinaları sektörünün dev fuarı başladı

"Türkiye, iş makinaları imalat sanayisinde Avrupa’nın 9. büyük ülkesi ve Çin’den ve Hindistan’dan sonra son 8 yıldır en hızlı büyüme oranına sahip ülke konumunda. Türkiye’de 45 yıldır iş makineleri imal ediliyor." ifadelerini kullandı

Yurtdışı Alım Heyetleri Programı ve yeni iş bağlantıları
Ankomak kapsamında gerçekleştirilecek Yurdışı Alım Heyetleri Programı'nın önemli bir iş hacmi sağlayacağını da belirten Çağın: 

"Gelişmişlik ve ekonomi düzeyi göstergeleri arasında yer alan iş ve inşaat makineleri ve ekipmanları sektörü, pazar büyüklüğü bakımından ülkemizin, Çin ve Hindistan sonrasında en hızlı büyüyen pazar olması ve 2023 yılında Avrupa’da birinci, dünyada ise altıncı sıraya ulaşmasını bekliyoruz ”dedi.